با توجه به مقررات ثبت بین المللی برند (کنوانسیون مادرید)، برند مطابق با قوانين داخلي هركشور بررسي خواهد شد و پس از آن به پروسه بین المللي خود وارد می شود. ابتدا با ثبت ملي دراداره كشور مبداء باید انجام شود تا ثبت بین المللی برند صورت پذیرد. و بعد بصورت اتوماتيك با تعيين كشورهاي مورد نظردرسطح بين المللي انجام ميشود در واقع برای حمایت از برند و بـرخـورداری از حقوق مربوط با آن ثـبت برند در بعد داخلی و بین المللی طبق کنوانسیون پاریس می باشد.موسسه حقوقی پایش در این مقاله برآنست تا درباره ی کنوانسیون مادرید مطالبی را ارائه نماید تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

کنوانسیون مادرید

صاحب برند می بایست به موجب این کنوانسیون نامه درخواست خود را به طور جداگانه به اداره های کشورهای گوناگون و باز چندین زبان ارائه کند و هزینه های مقرر را تادیه نماید که مستلزم صرف زمان طولانی می باشد.بدین تریتیب تحت حمایتاز برند در سطح بین المللی به موجب کنوانسیون مادرید قرار خواهد گرفت.

جهت تسهیل در روال ثبت بین المللی برند و کسب حقوق ناشی از آن تعدادی از کشورهای عضو کـنوانسیون پـاریس اتحادیه بیـن المـللی را برای پشتیبانی مالکیت صنعتی در راستای کنوانسیون ذکر شده تشکیل داده و سیـستم مـادرید را به عنوان دسـتورالعمل ثبت بین المللی علائم تجاری به تصویب رساندند. این سیستم دو معاهده، موافقتنامه مادرید مورخ ۱۹۸۱و پروتکل مرتبط با آن مصوب ۱۹۸۹ را در بر می گیرد.

مطابق با سیستم مادرید، ثبت علامت با در نظر گرفتن قوانین داخلی هر کشور بررسی خواهد شد و سپس ثبت خواهد شد و پس از آن برای ثبت بین المللی تقاضای آن ارائه می شود.

دفتر نمایندگی می بایست اظهارنامه را جهت ثبت بین المللی برند در عرض ۲ماه از تاریخ ثـبت اسـاسی به دفتر بیـن الملل ارائه دهد. ثبت بین المللی برند هنگام یکه تقاضا رسما" و بصورت قطعی به دست دفتر بین الملل رسید ،در نظر گرفته خواهد شد. ثبت بین المللی بایستی هر ۱۰سال یک بار با تادیه تعرفه های مشخص دوباره تمدید شود. شش ماه پیش از تـاریخ انقـضاء علامت ، دفتر بین الملل یادداشتی را برای دفتر نمایندگی جهت تمدید ثبت بین المللی علامت ارسال می نماید.

مدارک لازم برای ثبت بین المللی برند و علائم تجاری (کنوانسیون مادرید)

 1. کپی روزنامه آخرین تغییرات شرکت در صورت وجود.
 2. اظهارنامه یا اصل گواهی ثبت علامت تجاری درایران جهت رؤیت و رونوشت آن جهت ضبط در پرونده ارائه شود.
 3. تکمیل فرم مخصوص لاتین بعد از مشخص کردن کشور های مد نظر برای ثبت ( باید فرم با دقت و به درستی پر شود )
 4. برگه محاسبه هزینه ها به همراه مهر و امضاء متقاضی ارائه گردد(Fee Calculation)
 5. رسيد مربوط به پرداخت هزينه بررسي اظهارنامه ثبت بين المللي برند.
 6. ارائه تقاضانامه برای ثبت بین المللی برند و علائم تجاری به اداره ثبت علائم تجاری ( باید در نامه اسامی کشورهایی که قصد ثبت برند در آن ها را دارید درج کنید . )
 7. معرفی نامه برای شرکت ها و اشخاص حقوقی بر روی سر برگ شرکت به همراه امضاء اعضای هیئت مدیره و دارندگان حق امضاء و در صورت مراجعه وکیل رسمی ارائه ی وکالتنامه دادگستری.
 8. رونوشتی برابر اصل شناسنامه و کارت ملی اعضای هیئت مدیره و دارندگان حق امضاء ( یا کپی برابر اصل شناسنامه و کارت ملی اشخاص حقیقی )
 9. دریافت کارت بازرگانی.
 10. رونوشتی از آگهی تاسیس شرکت.
 11. رونوشتی از روزنامه رسمی شرکت.

مزایای ثبت بین المللی برند(کنوانسیون مادرید)

امتيازاين سيستم اينست كه درخواست کننده يك اظهارنامه بين المللي از طریق اداره مالکیت صنعتی به وایپو ارائه می دهد و قادر است درصورت تمايل در85 كشورعضو موافقتنامه و پروتکل مادرید يا برخی ازآنها که در انتخاب آن آزاد است تقاضای جلب حمايت از برند خود ارائه دهد.

موسسه حقوقی پایش آماده ارائه خدمات ثبتی به متقاضیان محترم می باشد خاطر نشان می شویم که در صورت رو برو شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با موسسه حقوقی پایش تماس بگیرید.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکتها
سرعت و دقت بالا
موسسه حقوقی پایش
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
ثبت برند
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.