برندسازی شخصی این مفهوم را در بر دارد که این محصول است که موجب موفقیت می شود. موجودیت و ماهیت محصول این مساله را معین میکند که آن محصول موفق خواهد بود یا خیر.

لکن برندسازی شخصی،محدود به این موارد نیست. برند سازی شخصی باعث می شود یک به گونه ای خاص یک برند تشخیص داده شود و در ذهن ماندگار شود و دارای محبوبیت خاصی شود. این اصطلاح اولین بار در یک مقاله در سال ۱۹۹۷ توسط Tom Peters استفاده و مطرح شد.

برندسازی شخصی

در برندسازی شخصی نام یک فرد برای محصولات گوناگون می باشد.مثلا"، املاک Donald Trump مشهور و بزرگ. در اینجا نام فامیلی او بر روی ساختمان‌ها و محصولاتش بکار گرفته شده است.

برند شخصی ایده قدرتمند، اثرگذار،واضح و مثبتی است که در صورتی که دیگران به شما فکر کنند به فکر آنها می آید. ارزش ها، باورها و توانایی های افرادی توسط برند شخصی نمایش داده می شود که جهت خلق آن ایجاد و توسعه آن برنامه ریزی کرده و دورنمای آن را تصور کرده اند.در برندسازی شخصی افراد و تخصص شان مانند برندهای تجاری علامت گذاری می شود. در برندسازی شخصی مبنی بر این است که خود فرد موجب موفقیت خواهد شد.

به این معنا که سرشت و ماهیت یک فرد تعیین می کند که وی موفق خواهد بود یا نه. به علاوه، این فرآیند به صورت ایجاد یک دارایی که به فرد خاصی تعلق دارد نیز تعریف می شود؛ و پیکر، پوشش، ظاهر فیزیکی و زمینه های دانش را دربرمی گیرد؛ اما برندسازی شخصی، فقط به این موارد محدود نمی شود و منجر به یک احساس منحصربه فرد، به یادماندنی و ایده آل در صاحب برند می شود.

موسسه حقوقی پایش مجری تخصصی ثبت برند

ملزومات ساخت برند شخصی

داشن چشم انداز: برای ساختن برند شخصی باید چشم انداز خود را تعریف و تبیین کرد. این چشم انداز باید بلندمدت و به خوبی قابل سنجش و اندازه گیری باشد. از سوی دیگر شور و شوق و انگیزه ایجاد نماید. بدون چشم انداز روشن به سختی می توان به اهداف خود رسید. با تدوین چشم انداز است که ترسیم جایگاه برند شخصی در آینده امکان پذیر می شود.

تعیین حدود و قلمرو فعالیت: تعیین قلمرو برند شخصی از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. این مساله موجب می شود تا مسیر ایجاد برند متمرکز باشد .

تغییر و بهبود نگرش: در مسیر ساخت برند شخصی این موضوع میتواند پیش بیاید که، نگرش فرد تغییر نماید.که می بایست سعی کرد این تغییرات مثبت بوده و موجب پیشرفت و ارتقا فرد در پیشبرد اهداف شود.

کسب شایستگی های لازم: درماندگار شدن برند شخصی یکی از ارکان مهم بدست آوردن شایستگی هایی است که موجب می شود برند توسعه پیدا کرده و خدمات باارزش تری ارائه گردد.همواره باید در نظر داشت تفکر شمابا توجه به دنیای رقابت و تجارت امروزی همراه باشد.

کسب برتری در شایستگی ها: این نکته حائز اهمیت می باشد که شایستگی ها باید برتری خود راحفظ کنند.برای مثال چنانچه 5 نفر در یک رشته تخصص و تبحر لازم را چه از نظر فنی و سخت افزاری و چه از لحاظ انسانی و نرم افزاری داشته باشند، آنکس که نسبت به دیگران برتری داشته باشد از برند شخصی معتبرتری برخوردار خواهد بود.

یادگیری چابک: ذات یادگیری در بیشتر تخصص ها مطرح است در برند شخصی یادگیری چابک حرف نخست را می زند. در یادگیری چابک افراد به طور مداوم در حال یادگیری می باشند و با زبردستی و مهارت هرچه بیشتر به انجام امور می پردازند . برخی اوقات یادگیری ترکیبی در این فرآیند
به چابک شدن آنان نیز کمک می کند.

خلق ارزش: تمام این موضوعات ذکر شده برای این است که خلق ارزش شود.به بیان دیگر به دست آوردن دانش، تسلط و تخصص لازم وآپدیت بودن حرفه ای کمک می کند تا برند شخصی خلق ارزش نماید که موجب تمایز و رجحان آن نسبت به سایرین شود.به این صورت برند شخصی معنادار خواهد شد.

بیشتر اشخاصی که با بکار گیری برند شخصی خود کسب و کارشان را ارتقا داده و در کارشان پیشرفت خواهند کرد.

برای برند سازی شخصی زمان زیادی باید صرف کرد و برای به دست آوردن نتیجه مطلوب تلاش بیشتری کرد تا به نتیجه مورد نظر رسید.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکتها
سرعت و دقت بالا
موسسه حقوقی پایش
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
ثبت برند
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.