در این مقاله می خواهیم برایتان در رابطه با ثبت شرکت سهامی خاص در کرج توضیحات مفصلی ارائه دهیم لطفا با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید .

برای ثبت شرکت سهامی خاص باید یکسری قوانین را در نظر بگیرید که بر حسب آن قوانین می توانید شرکت خود را ثبت کنید این قواینن شامل :

اعضا در شرکت سهامی خاص متشکل از اعضا ( سهام داران ) و بازرسان می باشد که طبق قانون کمتر از 3 نفر سهام دار در شرکت نمی تواند وجود داشته باشد و بیشتر از آن بستگی به انتخاب اعضا دارد و همچنین تعداد بازرسان نباید کمتر 2 و برای بیشتر بودن بازرس بستگی به تعداد اعضا دارد هرچه تعداد بالاتر باشد به تناسب اعضا نیز بیشتر خواهند بود.

یکی از اصلی ترین قوانین سرمایه شرکت است سرمایه در این شرکت ها به صورت واریزی است . به صورت سهام و برای هر نفر سهم به این صورت است که نسبت به تمام سهام مسئولیت دارد . 35 درصد از این سهام به بانکی در کرج  و به نام شرکت در شرف تاسیس واریز می گردد.

سهام در این شرکت ها حداقل 100.000 هزار تومان که اگر بخواهید می توانید بیشتر نیز این سرمایه را درنظر بگیرید اما کمتر از آن امکان ثبت وجود ندارد علت اینکه کمتر اگر باشد ثبت شرکت امکان پذیر نمی باشد .

سرمایه در این شرکتها قابلیت عرضه در بورس را ندارد و تنها می تواند به عموم مردم  کرج و یا سایر شهر ها ارائه گردد.

قوانین موجود در اداره ثبت شرکت ها و همچنین قوانینی که برای خود شرکت در نظر گرفته می شود باید در چیزی به نام اساسنامه نوشته و توسط تمام اعضا امضا گردد.

مدارک لازم برای ثبت شرکت سهامی خاص در کرج

 1. ثبت شرکت سهامی خاص نیازمند ارائه یکسری مدارک است که اصلی ترین آن ها مدارک شناسایی اعضا از سهام داران گرفته تا اعضای هیئت مدیره بازرسین این مدارک شامل کپی برابر با اصل شده و البته گواهی عدم سو پیشینه که به صورت اتوماتیک توسط خود اداره ثبت شرکتهای کرج با ارائه مدارک شناسایی صورت میگیرد .
 2. گفتنی است برای ثبت شرکت سهامی خاص در کرج باید یک اسم برای شرکت انتخاب نمایید این اسم 3 الی 4 سیلابی است این اسم باید از لغت نامه دهخدا استخراج و بدون ریشه لاتین باشد .
 3. همچنین برای داشتن شرکت در کرج نیازمند این هستیم که یک آدرس به عنوان آدرس محل فعالیت شرکت در نظر گرفته شود.
 4. در صورتی که موضوع فعالیت شما نیاز به مجوز داشته باشد ارائه مجوز الزامی است .
 5. همچنین اگر موضوع فعالیت ما به مدرک تحصیلی نیاز داشتن بدون مدرک تحصیلی امکان ثبت وجود ندارد .

چرا باید شرکت سهامی خاص ثبت کنیم

طبق توضیحاتی که داده شد باید دانست ثبت شرکت بهترین راهکار برای ورود به دنیای تجارت است اما اگر می خواهید با ثبت شرکت وارد مناقصه  مزایده های دولتی شوید ما به شما این پیشنهاد را می دهیم که ثبت شرکت خود را به صورت سهامی خاص انجام دهید زیرا به دلیل قوانینی که در اساسنامه آن موجود است سهام دارن نسبت به تمام سهام مسئولیت دارند و همین امر موجب می شود دیگر شرکت ها برای همکاری با شما راغب باشند .

و سهامی که به صورت واریزی در بانک است نیز تاثیر بسزا تری در انتخاب شرکت شما به عنوان یک شرکتی که بتوان با آن معامله کرد دارد.

برای ثبت شرکت سهامی خاص از کجا باید شروع کرد

باید به اداره ثبت شرکت ها مراجعه نمایید و یا به صورت اینترنتی ثبت نام را انجام دهید .

ثبت نام در سایت اداره ثبت شرکتهای کرج ، از طریق ثبت شرکت پایش ثبت شرکت را انجام دهید . تا بتوانید بدون نقص اینکار را انجام دهید.

هزینه ثبت شرکت سهامی خاص در کرج

برای ثبت شرکت سهامی خاص در کرج به میزان سرمایه شرکت بستگی دارد و بر اساس تعداد کارکترهای چاپ شده در روزنامه رسمی و تعداد اعضا و موضوع فعالیتی که برای شما طراحی می شود هزینه ثبت شرکت در کرج بالا یا پایین می رود.

مدت زمان ثبت شرکت سهامی خاص در کرج

مدت زمان ثبت شرکت برای شرکت سهامی خاص در کرج حدود 10 الی 15 روزکاری است که به احتساب رد شدن مدارک شرکت شما بستگی  دارد یعنی اگر مدارک شما طبق گفته های اداره ثبت نباشد کار اصلاحیه می خورد و بیشتر طول خواهد کشید.

 

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکتها
سرعت و دقت بالا
موسسه حقوقی پایش
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
ثبت برند
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.