تصمیم دارید کار خود را رسمیت ببخشید و موسسه یا شرکتی در شیراز ثبت کنید ؟ ثبت پایش در خدمت شماست.
برای داشتن دید بهتر در مورد  ثبت شرکت در شیراز جا دارد در قدم اول در مورد ویژگی های آن توضیحی  داده شود تا با دید بهتر بتوانیم انتخابی درست در رابطه با شرکت هایی که بیشترین و بهترین عملکرد را برای ما دارند داشته باشیم.علاوه بر این ویژگی ها در خصوص انواع شرکت ها، مراحل ثبت شرکت شیراز ، هزینه ثبت و مدارک لازم برای ثبت شرکت و نیز مفاد اساسنامه و سایر مدارک و اسناد ثبتی  راهنمایی های جامع و کاملی داریم . پس مطالعه این مقاله تا انتها را از دست ندهید و بعد از آن اگر باز هم سوالی داشتید با مجموعه ثبت پایش تماس حاصل نمایید.

شرکت چیست؟ 

در تعریفی ساده باید گفت به تجمیع دو یا چند شریک ویا سهامدار و مؤسس  در یک محل مشخص با فعالیت تحت یک قرارداد مشخص  و ثبت شده و طبق قوانین تجارت، شرکت می گویند .  
این افراد برای رسیدن به اهدافی کوتاه مدت و یا بلند مدت که تجاری نیز می باشد به گرد هم می نشینند و بر طبق نوع شرکت و تقسیم سهام و درصد انجام شده شرکا  و سهامداران حاصل  به دست آمده از سود را بر اساس و موازین اساس نامه تحریر شده در بین خود تقسیم می کنند. 
شرکت ها را با 7 نوع مختلف می توان شناخت :
شرکت های با مسئولیت محدود ، سهامی خاص ؛ سهامی عام ؛ تضامنی، تعاونی و مختلط سهامی و غیر سهامی که ترکیبی از شرکت های قبلی هستند . از کلمه مختلط هم مشخص  است که این نوع شرکت ها مثلاً می توانند ترکیبی از شرکت با مسئولیت محدود و شرکت سهامی خاص یا عام باشند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید این مقاله را بخوانید : انواع شرکت

گام اول سامانه ثبت شرکتها

چه نهادی وظیفه ثبت شرکت را بر عهده دارد؟

ثبت شرکت برعهده اداره ثبت شرکت ها می باشد که این اداره در مرکز استانها و سایرشهرها واحد ثبتی دارد و از این جهت هر شرکت با توجه به آدرسش در نزدیکترین واحد ثبتی و تحت نظر اداره ثبت شرکت آن شهر یا استان به ثبت می رسد. البته شایان ذکر است که جهت انتخاب نام شرکت بدواً باید از طریق اینترنت و سامانه اداره ثبت شرکت ها که به شکل سراسری است اقدام نمود و سپس در مرحله تحویل مدارک ثبتی شرکت به نزدیکترین واحد اداره ثبت شرکت ها که زیر نظر قوه قضائیه و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور می باشد مراجعه نمود.

چگونه شرکت ثبت کنیم ؟

نخستین گامهایی که می شود برای ثبت شرکت در شیراز برداشت این است  که انتخابی درست برای اهدافمان  داشته باشیم و در ثانی موضوع فعالیت و کاری مهم است که می خواهیم در شرکت خود انجام  دهیم . در مرحله بعدی باید هدف های انتخابی در کسب کارمان را مشخص کنیم وضمن داشتن هماهنگی لازم با تمامی خصوصیات مد نظرمان و آگاهی از انواع شرکت ثبتی انتخاب یک نوع خاص شرکت یعنی قالب ثبتیرا انجام دهیم  و بعد از آن با پیروی از قوانین انتخاب نام شرکت می بایست نامی مناسب برای شرکت خود  انتخاب کنیم از مواردی که  قبل از ثبت شرکت در سامانه اداره کل  ثبت شرکت ها  باید از آن  مطلع بود :
1- مدت  و موضوع فعالیت 
2- نشانی ( آدرس دقیق پستی )
3-میزان سرمایه 
4- نام شرکت 
5- سمت و سهام هر کدام از شرکا 
6- اساسنامه  یا شرکت نامه 
بعد از ثبت و تآیید مدارک ؛نوبت به مرحله چاپ آگهی ثبت شرکت  در روزنامه رسمی می رسد و بعد از آن مراحل ثبت شرکت در شیراز به پایان می رسد.

نحوه ثبت شرکت در شیراز

1- داشتن کپی برابر اصل مدارک شناسایی
2- با انتخاب سایت اداره کل ثبت شرکت ها irsherkat.ssaa.ir مراحل ثبت نام سامانه ای همراه با فرم های آن تکمیل شود.مطابق شکل ذیل 

گام اول در سامانه ثبت
3-  در این مرحله نیاز است تا نام شرکت را به ترتیت اولویت در فرم مشخص حقوقی وارد کنید 5 نام برای ثبت شرکت خود انتخاب کنید و دلیل این موضوع به خاطر این است که شاید یکی یا چند اسم شما قابلیت ثبتی نداشته باشد و انتخاب پنج اسم کار شما را راحت تر می کند. بعد از اسم باید موضوع فعالیت ، نشانی و سرمایه شرکت وارد شود.

مرحله درج 5 نام شرکت
 4-  دراین مرحله مشخص شدن سمت ها و نام شرکا و مقدار سهام هریک باید بارگزاری شود. و اگر شرکت شعبه داشته باشد تکلیف آن هم در سامانه باید مشخص شود. 
5- در قسمت آخر یا گام بعدی اساسنامه و شرکت نامه پس از تأیید اطلاعات بارگزاری می شود واین اسناد پیش فرض در خود سامانه اداره ثبت شرکتها موجود می باشد که البته بهتر است تدوین شوند زیرا باید مشخصات خاص شرکت شما در آن ذکر شودو تنها با این پیش فرض ها کار شما اصطلاحاً راه نمی افتد.
6- در خاتمه ثبت سامانه پذیرش نهایی انجام می شود که بعد ازاین پروسه باید منتظر بمانید تا اداره ثبت شرکت ها از شما در خواست مدارک کند . که بعد از تایید تمامی اوراق شرکت به همراه شماره ثبت شرکت و شناسه ملی آن به شما تحویل می گردد و در انتها آگهی ثبتی در روزنامه رسمی باید به چاپ برسد. 

اساسنامه شرکت ها به چه صورت است ؟

اساسنامه هر شرکت چارچوب کاری آن شرکت را تعیین می کند ، این که چه کسانی با چه مقدار سهم یا سهم الشرکه درآن شرکت عضو هستند، سرمایه شرکت چه میزان است ، سمت اعضا چیست ، موضوع فعالیت شرکت ،تاریخ شروع و پایان شرکت به همراه اطلاعات عمومی آن در اساسنامه ذکر می شود. البته باید گفت که اساسنامه هر شرکت براساس نوع شرکت مفاد متفاوتی دارد. به عنوان مثال اساسنامه شرکت سهامی خاص دارای 64 ماده و 11 تبصره می باشد اما اساس نامه موسسه کوتاه تر و دارای 26 ماده است . جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص  پیشنهاد می کنیم این مقاله رامطالعه نمایید : اساسنامه شرکت

لوگوی ثبت پایش

ثبت شرکت در شیراز با موسسه ثبت پایش

به منظور ثبت شرکت در شیراز پس از تماس با کارشناسان پایش و دادن اطلاعات به  آنها در مورد کاری که می خواهید رسماً ثبت و آغاز کنید ، لازم است که مدارک را برای مشاورتان از طریق ایمیل یا نرم افزارهای پیام رسان بفرستید. پس از آن کار ثبت شرکت شما توسط مجموعه ثبت پایش شروع می شود و ظرف سه روز اسم مصدق شرکتتان به شما اعلام می گردد . پس از آن هم طی مدت زمان کوتاهی سایر مراحل ثبت انجام شده و به شما آدرسی جهت مراجعه و تحویل مدارک ثبت شرکتتان داده می شود.

مدارک ثبتی شرکت کدام است ؟

مدارک ثبتی شرکت اسنادی می باشند که  با امضا همه اعضا و ممهور به  مهر اداره ثبت شرکت ها بوده و ادله ثبت شرکت شما نزد آن اداره می باشند . این مدارک برای شرکت های گوناگون متفاوت است اما اساسنامه که پیشتر در موردش توضیح دادیم در همه آنها مشترک می باشد. به عنوان مثال در  ثبت شرکت با مسئولیت محدود در شیراز علاوه بر اساسنامه، شرکتنامه، صورتجلسه هیئت موسسین و آگهی ثبتی ولی در ثبت شرکت سهامی خاص در شیراز به جای شرکتنامه اظهارنامه با مفادی متفاوت  جزئی از اسناد ثبتی می باشد.

هزینه ثبت شرکت در شیراز چقدر است ؟

هزینه های ثبتی کمابیش یکسان می باشد لیکن هزینه حق الوکاله که پرداخت می کنید بر اساس تعداد اعضا و نوع شرکت و سرمایه اولیه می تواند متغیر باشد . سایرهزینه های ثبتی عبارتست از هزینه ابطال تمبر و پاکت و پست و نیز حق الثبت و حق الدرج آگهی در روزنامه رسمی کشور نیز جز هزینه ثبت شرکت است. برای اطلاع دقیق تر از هزینه ها با کارشناسان ثبت پایش تماس بگیرید و یا این مقاله را مطالعه نمایید : زمان و هزینه ثبت شرکت

شرایط ثبت شرکت در شیراز

پیش از ثبت شرکت باید در مورد اینکه با چه کسی می خواهید شریک شوید ، چه موضوعی رابرای فعالیت شرکت انتخاب می کنید و نیز در مورد نام متناسب با آن موضوع و نوع شرکت  تصمیم بگیرید.


نکته : شرکای شما باید دارای عدم سو پیشینه کیفری ( حتی موارد مالی مثل مهریه و یا چک برگشتی) باشند .

می بینید که ممکن است کسانی که از نظر شما صلاحیت شراکت با شما را دارند پس از استعلام اداره ثبت فاقد صلاحیت تشخیص داده شوند ، پس تماس با مشاوران موسسات ثبتی حقوقی مانند پایش می تواند شما را بسیار جلو بیندازد. 
از شرایط دیگر ثبت شرکت انتخاب میزان سرمایه برای شرکت است که قوانین خاص خود را دارد و برای در نظر گرفتن آن باید میزان واریزی در برخی از انواع شرکت ها و میزان لازم برای فعالیت خود را در نظر بگیرید.  پیشنهاد می کنیم که در این خصوص حتما از تجربیات مشاوران ثبت پایش بهره مند شوید.
در پایان
پیش از اقدام برای ثبت شرکت درنظر گرفتن مواردی همواره توصیه می شود . مثلاً اینکه آیا مطمئن هستید که با ثبت شرکت به اهداف خود می رسید ؟ اگر پاسختان آری است پس بدون معطلی به سراغ موسسه ثبتی پایش بروید و با آنها تماس بگیرید. تا با تکیه بر تجارب و اطلاعات حقوقی خود اصطلاحا" کار شما را جلو انداخته و به شما در زودتر رسیدن به اهدافتان کمک نمایند . 

 واحدهای اداره ثبت شرکت ها در استان فارس

اداره ثبت شرکت شیراز
اداره ثبت شرکت فسا
اداره ثبت شرکت فیروز
اداره ثبت شرکت جهرم
اداره ثبت شرکت آباده
اداره ثبت شرکت اردکان
اداره ثبت شرکت کازرون
اداره ثبت شرکت مرودشت
اداره ثبت شرکت داراب
اداره ثبت شرکت نی ریز
اداره ثبت شرکت لارستان
به منظور ثبت شرکت در هریک از واحدها و مراکز ثبتی در استان فارس با کارشناسان مجموعه پایش تماس بگیرید تا در اسرع وقت و با صرف کمترین هزینه و زمان ثبت شرکت در شیراز و انتخاب نام شرکت برای شما انجام شود. 

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

نظرات کاربران

amir

سلام قصد ثبت شرکت جهت ماینینگ ارز مجازی و همچنیان یجاد بستری جهت خرید و فروش ارزهای مجازی داشتم در صورت امکان بررسی بفرمایید اگر همچین شرکتی قابل ثبت است چه مدارکی نیاز دارد و جهت ثبت این شرکت شما اقدام میفرمایید باتشکر

پاسخ
موسسه حقوقی پایش

موسسه حقوقی پایش

باسلام وقت بخیر . جابه جایی ارز مجازی در نظام جمهوری اسلامی غیرقانونی می باشد و قابل جرا نیست .

پاسخ
ثبت شرکتها
سرعت و دقت بالا
موسسه حقوقی پایش
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
ثبت برند
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.