ثبت شرکت در شیراز

هم اکنون در نقاط بسیاری از شهر موسسات بی شماری در زمینه ی ثبت شرکت فعالیت می کنند. ولی عمده این موسسات ، امور ثبتی شرکت های حوزه ی تهران را انجام میدهند و موسسات کمتری هستند که به ثبت شرکت در استان شیراز  و سایر شهرستان ها بپردازند. موسسه حقوقی بین الملل پایش  این امکان را برای افراد متقاضی ثبت شرکت در شهرستان ها از جمله شیراز فراهم نموده تا با مراجعه به مطالب ، اطلاعاتی تخصصی  در خصوص  ثبت هر انواع شرکت و مراحل ثبت نام سامانه  در اختیار شما عزیزان قرار داده است.

چرا شرکت خود را ثبت کنیم؟

ثبت شرکت دارای اهمیت بسیاری برای صاحبان و مدیران آن می باشد. زیرا  یک فرد از شخصیت حقیقی خود به یک شخصیت حقوقی تبدیل می شود. و از موارد قابل تامل این است که اکنون شرکتی که دارای وجه و اعتبار حقوقی و قانونی باشد، ارزش و جایگاه شایانی نزد افراد دارد. و به همین دلیل است که شرکتی که در اداره ی ثبت شرکتها مراحل ثبتی  و قانونی را به اتمام رسانده باشد به ثبت قانونی رسیده و شماره ثبت آن صادر شده باشد ، باعث جلب اعتماد و اطمینان خاطر مشتریان و دیگر شرکت ها می شود.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در شیراز

·         کپی برابر اصل شده مدارک شناسایی در دفترخانه اسناد رسمی (اعضاء هیئت مدیره، موسسین، سهامداران و بازرسین)

·         دریافت نامه عدم سوء پیشینه (اعضاء هیئت مدیره، بازرسین)

·         معرفی آدرس  شرکت و کد پستی

مدت زمان ثبت شرکت در شیراز

بعد از تکمیل تمام مدارک نام برده و تعیین نام شرکت در مراحل سامانه ای ، حدود پانزده روز زمان احتیاج  است تا شرکت مورد نظر به ثبت برسد و شماره ثبت  و شناسه ملی و سایر اوراق ثبتی آماده گردد.

شرایط ثبت شرکت در شیراز

میزان سرمایه اولیه ای که  با استناد به قانون تجارت قابلیت ثبت شدن دارد نمیتواند از 1.000.000 ریال کمتر باشد و حداقل اعضا جهت ثبت شرکت 2 نفر و حداقل زمان ثبت یک شرکت در شیراز  10 الی 15 روز کاری است.

 مراحل ثبت شرکت در شیراز

ثبت شرکت توسط متقاضی :

از مراحل ابتدایی برای ثبت شرکت، مشخص نمودن موضوع فعالیت خود و تنظیم  اوراق شرکت بر اساس اطلاعات اولیه مورد نیاز برای ثبت شرکت است .قابل توجه است که برای تنظیم  اوراق ثبتی شرکت  باید از اشخاص متخصص و باتجربه در این زمینه راهنمایی و مشاوره  بگیرید، حال در اینجا نوبت به آن رسیده که با استفاده از سامانه اداره ثبت شرکتها در شیراز   اقدام به ثبت نام سامانه ای پرونده کرده و کلیه این مراحل را با دقت و به صورت درست کامل نمایید. باید توجه داشت که با انتخاب گزینه تایید نهایی امکان ویرایش اطلاعات به هیچ عنوان وجود نخواهد داشت.

ثبت شرکت توسط گروه حقوقی و ثبتی پایش:

در ابتدا کارشناسان گروه حقوقی و ثبتی پایش مشاوره ای مفید و کارآمد در زمینه های گوناگون از جمله ثبت شرکت  را به شما متقاضیان ارائه می دهند. بعد از تکمیل نمودن مدارک از جانب متقاضی ، مشاوران موضوع فعالیت شرکت را به صورت کاملا تخصصی تنظیم نموده و با متقاضی هماهنگی های لازم صورت می گیرد . بعد نوبت به ثبت نام سامانه ای شرکت  می رسد که از طریق سامانه ثبت شرکتها در شیراز انجام می شود . کارشناسان بخش اجرایی ما اطلاعات درخواستی سامانه را وارد نموده و اوراق اصلی  شرکت ( اساسنامه ، شرکتنامه ، تقاضانامه ، متن صورتجلسه ) را تنظیم نموده و وارد سامانه می کنند. بعد از تایید نام شرکت و ارسال مدارک به اداره ثبت شرکت شیراز ، وکلای ما روند اداری و ثبتی پرونده را در اداره ثبت شرکتها پیگیری می کنند و بعد از گذشت 10 الی 15 روز کاری آگهی تاسیس شرکت در سامانه منتشر می شود.

ثبت شرکت مسئولیت محدود در شیراز

می توان گفت با روند افزایشی فعالیتهای تجاری ،گامی مستحکم و موثر برداشتن در زمینه ثبت شرکت یک کار  بسیارمهم و  حیاتی  و تاثیر گذار است . ثبت شرکت با مسئولیت محدود در شیراز یکی از اصولی ترین گام ها در این زمینه به شمار می رود. شرکت با مسئولیت محدود با حداقل دو شریک بالای 18 سال قایل ثبت شدن است که می بایستی عضو هیئت مدیره هم نیز باشند. قابل توجه است که انتخاب مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره در شرکت های با مسئولیت محدود امری الزامی است و میزان سرمایه شرکت نباید از 1.000.000 ریال کمتر در نظر گرفته شود و اعلام  این سرمایه به اداره ثبت شرکتها فقط با درج در اوراق کفایت میکند  و نیازی به واریز این مبلغ به بانک و بلوکه شدن آن مانند شرکتهای سهامی خاص  نیست. شما میتوانید برای کسب اطلاعات  بیشتر در زمینه های ثبتی ازجمله  ثبت شرکت با مسئولیت محدود در شیراز  با کارشناسان مجموعه بین الملل پایش  در تماس باشید.

ثبت شرکت سهامی خاص در شیراز

 فعالان اقتصادی برای ارائه خدمات بهتر و مفید تر باید روند انجام  فعالیتهایی را پیش بگیرند  که باعث افزایش توانایی هایشان شود و ثبت یک شرکت سهامی خاص در شیراز میتواند از اصولی ترین فعالیتها در این زمینه باشد زیرا ثبت چنین شرکتی با توجه به میزان تعهداتی که دارد بسیار قابل توجه است و در این نوع شرکت میزان تعهدی که برای  سهامداران در نظر گرفته شده با توجه به میزان سهامشان در شرکت است. شرکت سهامی خاص برخلاف شرکت با مسئولیت محدود  متشکل از سه نفر شریک بالای 18سال و 2 نفر بازرس اصلی و علی البدل است که انتخاب بازرسین در این نوع از شرکت ها الزامی می باشد و می بایست 35% از سرمایه اولیه شرکت خود را در بانکی به نام شرکت در شرف تاسیس واریز گردد. مدت تصدی گری که برای اعضای هیئت مدیره در شرکت های سهامی خاص در نظر گرفته شده است دو سال است واین مدت برای  بازرسین شرکت یک سال می باشد. شما میتوانید برای اطلاع بیشتر در زمینه ثبت شرکت با سهامی خاص درشیراز با کارشناسان مجموعه پایش  در تماس باشید.

ثبت شرکت تولیدی و خدماتی و پیمانکاری در شیراز

یکی از متداول ترین فعالیت ها موضوعات فعالیت شرکت ، فعالیتهایی با عنوان پیمانکاری ، خدماتی و تولیدی است   این فعالیتها هم در قالب شرکت با مسئولیت محدود میتواند به ثبت برسد  و هم در قالب شرکت سهامی خاص به ثبت برسد که با توجه به میزانی که برای فعالیت در نظر گرفته می شود انتخاب قالبهای ثبتی نیز متفاوت می باشد. اما باید این امر را مورد توجه قرار داد که  در صورتی که قصد شرکت در مناقصات را از طریق شرکت دارید و قصد انجام فعالیتهای گسترده ای در این زمینه را داشته باشید پیشنهاد میشود که با توجه به چگونگی ثبت و میزان اعتباری که دارد قالب سهامی خاص انتخاب شود. کارشناسان و مشاوران گروه حقوقی و ثبتی پایش با دارا بودن دپارتمانهای تخصصی در زمینه های مختلف ثبتی از جمله ثبت شرکت سهامی خاص میتوانند بهترین یاری رسان شما در این زمینه باشند.

 

انواع شرکتهای قابل ثبت در حوزه ثبتی شیراز

از مهم ترین روش هایی که  افراد در شیراز به منظور استفاده از تجربه و تخصص و سرمایه یکدیگر میتوانند فعالیتهای اقتصادی را تشکیل دهند. میتوان به ثبت شرکت اشاره نمود شرکتها با توجه به موضوع فعالیتی که دارند  به 7 قالب ثبتی تقسیم میشود که از متداول ترین آنها ثبت شرکت با مسئولیت محدود در شیراز  و شرکت سهامی خاص در شیراز  است. شرکتها به استناد قانون تجارت به شرح ذیل می باشد:

شرکتهای سهامی ( خاص و عام ) ، شرکت نسبی ،  شرکت تعاونی ، شرکت با مسئولیت محدود ، شرکت تضامنی ، شرکت مختلط سهامی و غیرسهامی  به اختصار توضیحاتی در این خصوص می دهیم.

شرکت سهامی عام : قسمتی از سهام در این گونه شرکتها  از طریق سهامداران و قسمتی دیگر از آن از  طریق فروش سهام ها به عموم افراد تامین میشود. و حداقل تعداد سهامداران در این نوع از شرکتها 3 نفر است.

شرکت سهام خاص : در این نوع شرکتها حداقل سهامدارانی که نیاز است سه نفر می باشد و دو نفرهم تحت عنوان بازرس اصلی و علی البدل در شرکت الزامی است . این شرکت ها می بایستی 35% از سهام اولیه شرکت خود را درحسابی تحت عنوان شرکت در شرف تاسیس به  بانک واریز نماید و 65% درصد از سهام در تعهد سهامداران می باشد.

شرکت با مسئولیت محدود : میزان سرمایه ای که در این نوع از شرکتها در نظر گرفته شده حداقل  از 1.000.000ریال است. شرکا در این نوع از شرکت از دو نفر شریک بالای 18 سال تشکیل می گردد.

شرکت تضامنی : در صورتی که نام یکی از شرکا شرکت در اسم شرکت قید شده باشد اینگونه شرکت را تضامنی می نامند و سهامداری که اسم آن در نام شرکت قید شده است مسئول ضرر و زیانهای احتمالی شرکت می شود.

شرکت تعاونی : حداقل اعضایی که برای شرکت هایی تعاونی در نظر گرفته شده 7 نفر می باشد  و هم چنین حداقل سرمایه اعلام شده 500هزار تومان است . شرکتهای تعاونی را می توان تحت  دو قالب توزیعی و تولیدی تقسیم بندی نمود.

شرکت نسبی : تنها شرکتی که در ایران به ثبت می رسد ولی در سایر کشورها  شرکتی با این عنوان نداریم شرکت های نسبی هستند در شرکتهای نسبی میزان مسئولیت افراد بسته به میزان سرمایه حود فرد

شرکت مختلط سهامی :  این نوع از شرکتها با چند شریک ضامن و چند شریک سهامی تاسیس می شود  و سهامداران ضامن ملف به پرداخت قروض احتمالی شرکت می باشند.

شرکت مختلط غیرسهامی : شرکتهای مختلط غیرسهامیمتشکل از چند نفر سهامدار ضامن با مسئولیت هستند  که باید به این نکته توجه داشت که شریک ضامن در شرکت مسئول پرداخت کلیه قروض احتمالی شرکت  می باشد.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
سرعت و دقت بالا
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.