ثبت شرکت در شیراز

موسسه حقوقی پایش در این مقاله برآنست تا درباره ثبت شرکت در شیراز مطالبی را به اشخاصی که می خواهند شرکتی را در شیراز ثبت کنند ارائه نماید تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

ثبت شرکت در شیراز

هم اکنون در نقاط بسیاری از شهر، موسسات بی شماری در زمینه ی ثبت شرکت فعالیت می کنند. ولی عمده این موسسات ، امور ثبتی شرکت های حوزه ی تهران را انجام می دهند و موسسات کمتری هستند که به ثبت شرکت در استان شیراز و سایر شهرستان ها بپردازند.

چرا شرکت خود را ثبت کنیم؟

ثبت شرکت دارای اهمیت بسیاری برای صاحبان و مدیران آن می باشد. زیرا یک فرد از شخصیت حقیقی خود به یک شخصیت حقوقی تبدیل می شود. و از موارد قابل تامل این است که اکنون شرکتی که دارای وجه و اعتبار حقوقی و قانونی باشد، ارزش و جایگاه شایانی نزد افراد دارد.

و به همین دلیل است که شرکتی که در اداره ی ثبت شرکتها مراحل ثبتی و قانونی را به اتمام رسانده باشد به ثبت قانونی رسیده و شماره ثبت آن صادر شده باشد ، باعث جلب اعتماد و اطمینان خاطر مشتریان و دیگر شرکت ها می شود.

میزان سرمایه اولیه ای که با استناد به قانون تجارت قابلیت ثبت شدن دارد نمیتواند از 1.000.000 ریال کمتر باشد و حداقل اعضا جهت ثبت شرکت 2 نفر می باشد.

مزایای ثبت شرکت در شیراز

ثبت شرکت در شیراز مزایای زیادی را به همراه دارد که این مزایا به تشریح ذیل می باشد:

1.فعالیت قانونی و رسمی

مهم ترین و با اهمیت ترین مزایای ثبت شرکت این می باشد که شما یک فعالیت رسمی ‌و قانونی خواهید داشت و اعتبار بیشتری هم کسب‌ می‌کنید. با ثبت شرکت،فعالیت‌های آن تحت نظر و کنترل قانون قرار ‌می‌گیرد و تردید افراد حقیقی و حقوقی برای شروع یک همکاری جدید از بین خواهد رفت.

2.جلب اطمینان شخص ثالث و مسئولیت مشترک تمام شرکا

اگر یک شخص به تنهایی فعالیت اقتصادی داشته باشد، مسئولیت مالی و حقوقی فعالیت هایش به عهده خودش خواهد بود. در حالی که در یک شرکت ثبت شده، اعضای هیات مدیره و شرکا نسبت به اعمال شرکت در برابر شخص ثالث مسئول بوده و باید پاسخگو باشند.

3.تحت حمایت قانون

با ثبت یک شرکت تمام جزییات از جمله ‌میزان سرمایه،‌ میزان سهام و … به صورت مکتوب و قانونی در اساسنامه شرکت و مابقی اسناد قید ‌می‌شود. چنانچه مشکلی بین اعضا و اشخاص ثالث (مشتری‌ها) پیش بیاید، روند حل اختلاف بسیار ساده‌تر از زمانی است که شراکت شخصی باشد.

4.شرکت در مزایده و مناقصه

 شما‌ با ثبت شرکت می‌توانید به صورت حضوری در مزایده و مناقصه‌ها شرکت کرده و از مزایای آن بهره‌مند شوید. حضور در این مزایده و مناقصه‌ها باعث ‌می‌شود که با شرکت و سازمان‌های بزرگ آشنا شده و معاملات پر سودی انجام دهید.

5.اخذ نمایندگی رسمی

به طور معمول شرکت‌های بزرگ و معتبر برای جلوگیری از مشکلات قانونی ترجیح‌ می‌دهند که با شرکت‌های ثبت شده همکاری داشته باشند تا اشخاص حقیقی. ثبت شرکت بهترین راه برای داشتن نمایندگی شرکت‌های بزرگ است.

6.ثبت سابقه شرکت

پس از ثبت شرکت، این گذر زمان و فعالیت صادقانه است که اعتبار یک شرکت را افزایش‌ می‌دهد. این اعتبار باعث شناخته شدن یک شرکت شده و احتمال همکاری آن با ارگان‌های بزرگ را بالا ‌می‌برد.

7.اخذ مجوز، امتیاز و اعتبار

با ثبت شرکت می‌توان از مزایای بسیاری چون وام بانکی و مجوزهای مخصوص که دریافت آن ها از نهادهای دولتی برای انجام فعالیت‌های مختلف الزامی‌است، بهره مند شد.

8.اطلاع رسانی و جلب اعتماد

 با ثبت هر نوع شرکت تمام اطلاعات آن از جمله نشانی، موضوع فعالیت، شعبه شرکت و… در روزنامه رسمی ‌کشور ثبت شده و باعث جلب اعتماد مشتری و افزایش اعتبار شرکت‌ می‌شود.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در شیراز

برای ثبت شرکت در شیراز باید مدارک ذیل را تهیه و اسکن کنید و به مرجع ثبتی خود ارائه نمایید:

 1. کپی برابر اصل شده مدارک شناسایی در دفترخانه اسناد رسمی (اعضاء هیئت مدیره، موسسین، سهامداران و بازرسین)
 2. دریافت نامه عدم سوء پیشینه (اعضاء هیئت مدیره، بازرسین)
 3. معرفی آدرس شرکت و کد پستی.
 4. وکالتنامه در صورتی که کلیه امورات ثبت را وکیل ویا نماینده قانونی انجام بدهد ارائه وکالتنامه الزامی است.

مدت زمان و هزینه،تعرفه و قیمت ثبت شرکت در شیراز

بعد از تکمیل تمام مدارک نام برده و تعیین نام شرکت در مراحل سامانه ای ، حدود پانزده روز زمان احتیاج است تا شرکت مورد نظر به ثبت برسد و شماره ثبت و شناسه ملی و سایر اوراق ثبتی آماده گردد.

هزینه ثبت شرکت در شیراز باتوجه به مواردی که در ذیل اشاره می شود متفاوت می باشد . این هزینه هایی که باید متقاضی در هنگام ثبت پرداخت نماید مربوط به :

 1. هزینه های پایه ثبت. 
 2. حق الثبت شرکت در اداره ثبت شرکت ها.
 3. حق ابطال تمبر سرمایه.
 4. حق الوکاله وکیل ثبت شرکت.
 5. هزینه های پستی.
 6. حق الچاپ آگهی روزنامه رسمی.
 7. هزینه آگهی روزنامه کثیر الانتشار.
 8. و......می باشد.

هم چنین این مورد را باید متذکر شد که هزینه هایی دیگری هم در ثبت شرکت تأثیر دارد از جمله موضوع فعالیت شرکت و تعداد نفرات شرکت در هزینه دخیل می باشد . به عنوان مثال ، حق الثبت شرکت با مسئولییت محدود با شرکت سهامی خاص پیچیدگی های ثبتی و اداری . متفاوتی دارد .

موضوع فعالیت شرکت نیز بر هزینه های ثبتی شرکت تأثیر گذارد می باشد بدین صورت که اگر موضوع فعالیت شرکت طولانی باشد و موارد مختلفی را شامل شود و بیشتر از حد معمول از سه سطر روزنامه بیشتر باشد قطعأ در هزینه ثبت شرکت تأثیر بسزایی دارد .

مراحل ثبت شرکت در شیراز

مراحل ثبت شرکت در شیراز توسط متقاضی 

از مراحل ابتدایی برای ثبت شرکت، مشخص نمودن موضوع فعالیت خود و تنظیم اوراق شرکت بر اساس اطلاعات اولیه مورد نیاز برای ثبت شرکت است .قابل توجه است که برای تنظیم اوراق ثبتی شرکت باید از اشخاص متخصص و باتجربه در این زمینه راهنمایی و مشاوره بگیرید، حال در اینجا نوبت به آن رسیده که با استفاده از سامانه اداره ثبت شرکتها در شیراز اقدام به ثبت نام سامانه ای پرونده کرده و کلیه این مراحل را با دقت و به صورت درست کامل نمایید. باید توجه داشت که با انتخاب گزینه تایید نهایی امکان ویرایش اطلاعات به هیچ عنوان وجود نخواهد داشت.

ثبت شرکت توسط گروه حقوقی و ثبتی پایش 

در ابتدا کارشناسان گروه حقوقی و ثبتی پایش مشاوره ای مفید و کارآمد در زمینه های گوناگون از جمله ثبت شرکت را به شما متقاضیان ارائه می دهند. بعد از تکمیل نمودن مدارک از جانب متقاضی ، مشاوران موضوع فعالیت شرکت را به صورت کاملا تخصصی تنظیم نموده و با متقاضی هماهنگی های لازم صورت می گیرد . بعد نوبت به ثبت نام سامانه ای شرکت می رسد که از طریق سامانه ثبت شرکتها در شیراز انجام می شود .

کارشناسان بخش اجرایی ما اطلاعات درخواستی سامانه را وارد نموده و اوراق اصلی شرکت ( اساسنامه ، شرکتنامه ، تقاضانامه ، متن صورتجلسه ) را تنظیم نموده و وارد سامانه می کنند. بعد از تایید نام شرکت و ارسال مدارک به اداره ثبت شرکت شیراز ،وکلای ما روند اداری و ثبتی پرونده را در اداره ثبت شرکتها پیگیری می کنند و بعد از گذشت 10 الی 15 روز کاری آگهی تاسیس شرکت در سامانه منتشر می شود.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در شیراز

می توان گفت با روند افزایشی فعالیتهای تجاری ،گامی مستحکم و موثر برداشتن در زمینه ثبت شرکت یک کار بسیارمهم و حیاتی و تاثیر گذار است . ثبت شرکت با مسئولیت محدود در شیراز یکی از اصولی ترین گام ها در این زمینه به شمار می رود. شرکت با مسئولیت محدود با حداقل دو شریک بالای 18 سال قایل ثبت شدن است که می بایستی عضو هیئت مدیره هم نیز باشند.

قابل توجه است که انتخاب مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره در شرکت های با مسئولیت محدود امری الزامی است و میزان سرمایه شرکت نباید از 1.000.000 ریال کمتر در نظر گرفته شود و اعلام این سرمایه به اداره ثبت شرکتها فقط با درج در اوراق کفایت میکند و نیازی به واریز این مبلغ به بانک و بلوکه شدن آن مانند شرکتهای سهامی خاص نیست.

ثبت شرکت سهامی خاص در شیراز

فعالان اقتصادی برای ارائه خدمات بهتر و مفید تر باید روند انجام فعالیتهایی را پیش بگیرند که باعث افزایش توانایی هایشان شود و ثبت یک شرکت سهامی خاص در شیراز میتواند از اصولی ترین فعالیتها در این زمینه باشد زیرا ثبت چنین شرکتی با توجه به میزان تعهداتی که دارد بسیار قابل توجه است و در این نوع شرکت میزان تعهدی که برای سهامداران در نظر گرفته شده با توجه به میزان سهامشان در شرکت است.

شرکت سهامی خاص برخلاف شرکت با مسئولیت محدود متشکل از سه نفر شریک بالای 18سال و 2 نفر بازرس اصلی و علی البدل است که انتخاب بازرسین در این نوع از شرکت ها الزامی می باشد و می بایست 35% از سرمایه اولیه شرکت خود را در بانکی به نام شرکت در شرف تاسیس واریز نمایند.

مدت تصدی گری که برای اعضای هیئت مدیره در شرکت های سهامی خاص در نظر گرفته شده است دو سال است واین مدت برای بازرسین شرکت یک سال می باشد.

ثبت موسسه در شیراز

 همان گونه که از اسم این موسسات مشخص است،این موسسات برای امور غیر تجاری ثبت می شوند  و این موارد از جمله اموری مانند امور علمی ، امور خیریه ، و... می باشد مؤسسین این شرکت ها ممکن است قصد انتفاع داشته باشند و یا نداشته باشند . این موسسات از تاریخ ثبت، شخصیت حقوقی پیدا کرده و می توانند در عناون هایی از قبیل بنگاه و کانون و ... اتخاذ نمایند . حداقل شرکا در این موسسات نباید کمتر از 2 نفر باشد و سرمایه اولیه به هر میزان مجاز می باشد .

انواع شرکتهای تجاری در حوزه ثبتی شیراز

 1. شرکت بازرگانی در شیراز.
 2. شرکت پیمانکاری در شیراز.
 3. شرکت خدماتی در شیراز.
 4. شرکت گردشگری در شیراز.
 5. شرکت ساختمانی در شیراز.
 6. شرکت عمرانی در شیراز.
 7. شرکت تولیدی در شیراز.
 8. شرکت صنعتی در شیراز.
 9. شرکت دانش بنیان در شیراز.
 10. شرکت معماری در شیراز.

ثبت شرکت در اداره ثبت شرکتها استان فارس

 1. ثبت شرکت در آباده
 2. ثبت شرکت در اقلید
 3. ثبت شرکت در خرم بید
 4. ثبت شرکت در بوانات
 5. ثبت شرکت در پاسارگاد
 6. ثبت شرکت در ارسنجان
 7. ثبت شرکت در مرودشت
 8. ثبت شرکت در سپیدان
 9. ثبت شرکت در رستم
 10. ثبت شرکت در ممسنی
 11. ثبت شرکت در کازرون
 12. ثبت شرکت در فیروزآباد
 13. ثبت شرکت در فراشبند
 14. ثبت شرکت در مهر
 15. ثبت شرکت در لامرد
 16. ثبت شرکت در گراش
 17. ثبت شرکت در لارستان
 18. ثبت شرکت در جهرم
 19. ثبت شرکت در کوار
 20. ثبت شرکت در خرامه
 21. ثبت شرکت در فسا
 22. ثبت شرکت در زرین دشت
 23. ثبت شرکت در استهبان
 24. ثبت شرکت در نی ریز
 25. ثبت شرکت در داراب
 26. ثبت شرکت در سروستان
 27. ثبت شرکت در خنج
 28. ثبت شرکت در قیرو کارزین

در انتها خاطر نشان می شویم که در صورت روبرو شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با موسسه حقوقی پایش تماس بگیرید و از تجربیات مشاوران و کارشناسان ما بهره مند شوید.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

نظرات کاربران

amir

سلام قصد ثبت شرکت جهت ماینینگ ارز مجازی و همچنیان یجاد بستری جهت خرید و فروش ارزهای مجازی داشتم در صورت امکان بررسی بفرمایید اگر همچین شرکتی قابل ثبت است چه مدارکی نیاز دارد و جهت ثبت این شرکت شما اقدام میفرمایید باتشکر

پاسخ
موسسه حقوقی پایش

موسسه حقوقی پایش

باسلام وقت بخیر . جابه جایی ارز مجازی در نظام جمهوری اسلامی غیرقانونی می باشد و قابل جرا نیست .

پاسخ
ثبت شرکتها
سرعت و دقت بالا
موسسه حقوقی پایش
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
ثبت برند
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.