برطبق سیستم مادرید علامت با توجه به قوانین داخلی هر کشور مورد بررسی قرار می گیرد و سپس وارد مسیر بین المللی خود می شود. یعنی ثبت بین المللی علائم تجاری در مرحله اول با ثبت ملی در اداره مربوطه در کشور مبدا صورت می گیرد و سپس بصورت خودکار با تعيين کشورهای مورد نظر در سطح بین المللی انجام می شود. در ادامه به توضیح مزایای ثبت در سیستم مادرید میپردازیم.

مزایای کلی ثبت برند در سیستم مادرید

امتیاز استفاده از سیستم مادرید در ارزان و مؤثر بودن استفاده از آن برای فعالان اقتصادی می باشد. تنها به وسیله یک تقاضا نامه ثبت علامت تجاری و برند بین المللی واحد در زمان مشخص و نیز با پرداخت هزینه ها و تعرفه ها بر طبق واحد پولی کشور سوئیس به فرانک، پرداخت و تامین حمایت از علائم اجباری در کشورهای تعیین شده در فرم درخواست میسر می گردد همچنین در صورتی که هر گونه تغییری در علامت ثبت شده اساسی و ملی از جانب دارنده آن صورت گیرد از قبیل تغییرات در نام آدرس، مالکیت، تمدید و غیره، می توان با تکمیل فرم های مربوطه و پرداخت هزینه ای اند که آنها را در منابع بین المللی اعمال نمود دیگر نیز از انجام طبقه بندی کالاها و خدمات و علائم در روزنامه رسمی کشور بی نیاز است. در واقع ثبت بین المللی برند ها ابتدا به صورت ثبت  ملی براساس مقررات داخلی هر کشور تعیین  می شود.

 

مزایای ثبت برند مادرید

 

سیستم مادرید بوسیله دفتر بین المللی سازمان جهانی مالکیت فکری (Wipo) در ژنو اداره خواهد شد . هر کشور عضو کنوانسیون پاریس برای حمایت از مالکیت صنعتی خواهد توانست عضو توافقنامه ویا سازمان با رعایت پروتکل و یا هر دو آنها گردد.

در ابتدا باید توسط اداره مبدا اقدامات قانونی ثبت علامت تجاری انجام گرفته و سپس به دفتر بین المللی برای ثبت واگذار شود و انجام این موضوع در صورتی اتفاق خواهد افتاد که تقاضای بین المللی ثبت برند توسط متقاضی به دفاتر مربوط به ثبت بین المللی علامت ارائه شده باشد.در صورت مطابقت نداشتن برند با مفاد ثبت بین المللی فاقد اعتبار بوده و قابل ثبت نیست. دفتر بین المللی تقاضا نامه بین المللی را از نظر داشتن شرایط لازم و تطبیق آن با مفاد موافقتنامه یا پروتکل و مقررات اجرائی مشترک به ویژه آنهایی که مربوط به تعیین کالاها و خدمات و طبقه آنها میباشد و همچنین این مورد که آیا تعرفه ها و هزینه های در خواستی پرداخت شده اند یا خیر را مورد بررسی قرار میدهد. این دفتر در صورت وجود ایرادات، اداره مبدا و تودیع کننده را مطلع نموده و این اشکالات می بایست ظرف مدت ۳ ماه تصحیح و مسترد شوند در صورت نبودن اشکالات در تقاضای بین المللی، علامت در دفتر ثبت بین المللی درج و سپس در محله علائم تجاری بین المللی WIPO به چاپ می رسد و دفتر مذکور آن را به هر یک از کشورهای تعیین شده در تقاضا نامه ابلاغ می نماید و از تاریخ ثبت بین المللی با تقاضای آن، حمایت از علامت در هر یک از کشورهای تعیین شده، انجام خواهد شد.

تقديم اظهارنامه برای ثبت بین المللی از جانب اداره مبدا بایستی ظرف مدت ۲ ماه از تاریخ اساسی به دفتر بین المللی صورت گیرد. ثبت بین المللی از زمانی که تقاضا بطور رسمی و قطعی توسط دفتر بین المللی واصل گردد. لحاظ خواهد شد. ثبت بین المللی باید هر ۱۰ سال یکبار با پرداخت تعرفه های مشخص تجدید شود. ۶ ماه قبل از تاریخ انقضا علامت دفتر بین الملل یادداشتی را برای دارنده علامت یا وکیل وی جهت تجدید علامت ارسال خواهد کرد.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکتها
سرعت و دقت بالا
موسسه حقوقی پایش
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
ثبت برند
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.