در جهت اینکه کسب و کاری را بتوان رونق داد باید یک برنامه ریزی و هدفی برای آن مشخص شود . این هدف باید در راستای فعالیت کسب و کار مفید واقع شده و باعث پیشرفت شود . بهترین کار برای اینکه رونق کسب و کار و توسعه آن را در پی داشته باشد انتخاب یک برند مناسب برای کالا و یا محصولات فعالان اقتصادی می باشد .

تولید کنندگان و بازرگانان باید این موضوع را بدانند که در بازار برای ایجاد رقابت و نشان دادن محصولات و کالا های خود باید شهرت کسبی ، بدست آورند . این شهرت و اسم و رسم را می توان توسط برند بدست آورد .

در شهر بیرجند مرکز استان خراسان جنوبی برای فعالان اقتصادی این امکان وجود دارد که برند انتخابی خود را در اداره ثبت مالکیت صنعتی به ثبت رسانند . نقش اصلی در ایجاد هویت یک شرکت و رساندن آن به جایگاه ویژه اقتصادی بازار، ساختار متفاوت برند می باشد.

مدارک لازم جهت ثبت برند در بیرجند

اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند برای شغل خود برند را انتخاب نمایند . مدارک مورد نیاز ثبت باید تکمیل و برابر اصل باشد :

مدارک لازم جهت ثبت برند حقیقی :

 • مدارک شناسایی متقاضی
 • پروانه کسب متقاضی
 • ارائه یک نمونه از برند درخواستی در اندازه 6*6
 • در صورتی که قصد دارید برند ثبتی خود را به زبان لاتین ثبت نمایید دارا بودن کارت بازرگانی الزامی است.

مدارک لازم جهت ثبت برند حقوقی یا ثبت برند شرکت :

 • تمامی مدارک ثبت شرکت در خراسان شمالی
 • مجوزهای لازم اعم از جواز تاسیس ، جواز صنایع یا بهره برداری ، و مدارکی دلیل بر اینکه مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره مشغول به کار می باشند.
 • مدارک شناسایی مدیرعامل

زمان ، هزینه ، تعرفه و قیمت ثبت برند در بیرجند

مدت زمان ثبت برند در بیرجند از زمان تشکیل پرونده و تکمیل مدارک آن تا دریافت نتیجه نهایی از ثبت برند در بازه زمانی 40 الی 50 روزکاری می باشد . البته این نکته باید توجه شود هرگونه مغایرت در پرونده و یا مدارک ارسالی زمان ثبت برند به عقب می افتد.

همان طور که می دانید برای ثبت هر برندی ملزم به پرداخت هزینه های دولتی می باشید این هزینه ها شخص حقیقی و حقوقی باهم متفاوت می باشد. هم چنین براساس هر طبقه اضافه باید هزینه ای اضافه تر پرداخت کرد .

شما متقاضی گرامی برای اطلاع از ریز تعرفه ها و هزینه های دولتی ثبت برند می توانید با کارشناسان ثبت پایش تماس بگیرید .

مراحل ثبت برند در بیرجند

ثبت برند خود را در بیرجند می توانید از طریق اینترنت با وارد شدن در سایت اداره مالکیت صنعتی و گذراندن کلیه مراحل آن به ثبت رساند .

مراحل ثبت برند از ابتدا تا انتها به چند مرحله تقسیم می شوند ورود به سایت اداره مالکیت صنعتی ، و از همه مهمتر انتخاب نوع شخصیت حقیقی و یا حقوقی بودن و درج کلیه اطلاعات متقاضی ، باتوجه به نوع فعالیت وارد کردن اطلاعات جواز فعالیت ، سپس مدارک مورد نیاز که در بالا قید گردید را اسکن و در سامانه بارگذاری نمایید .

سپس پرداخت هزینه های ثبت اظهارنامه و در یافت کدرهگیری و کلمه عبور از طریق تلفن همراه به صورت پیامک .

پرونده وارد سیستم اداره مالیکت صنعتی شده و کارشناسان مربوطه کلیه استعلامات و بررسی ها را از پرونده اخذ می نمایند .

آیا می دانستید کلیه پرونده های ثبت برند مورد تأیید کارشناسان نمی باشند و در انجام آنها باید دقت لازم را داشته باشید . بعضی از متقاضیان نمی توانند مراحل ثبت اینترنتی را به خود انجام پدهند و تجربه ای در این زمینه ندارند و بعضی دیگر از سوابق ثبت برندهای قبلی اطلاع چندانی ندارند و ممکن است برند تکراری را به ثبت برسانند ما به شما در این زمینه کمک می کنیم تا روند ثبت برند خود را بدون نقص و حتی رد شدن ، بطور کامل و صحیح انجام دهید و فقط با یک تماس تلفنی با کارشناسان ثبت برند پایش

سپس پس از بررسی ها و استعلامات از سوی کارشناسان نتیجه به صورت ابلاغیه ای به متقاضی ارسال می گردد . در صورت تأیید پرونده حتی از سوی رئیس اداره ثبت برند در روزنامه آگهی می شود تا در صورت مشاهده معترض روند ثبت آن انجام نشود ولی در صورتی که معترضی وجود نداشت بعد از 30 روزکاری آگهی نوبت دوم روزنامه رسمی به چاپ می رسد . سپس ثبن برند در بیرجند به پایان می رسد و متقاضی با اعتبار 10 ساله می تواند از حمایت های دولتی بهره مند شود .

ثبت برند یکی از تخصصی ترین امور ثبتی را به کارشناسان و مشاوران موسسه حقوقی پایش بسپارید

ثبت علامت تجاری در بیرجند

تولید کننده و فعالان اقتصادی برای نشان دادن کالا و یا محصولات خود و بدست آوردن وجه کسبی نیازمند یک علامت تجاری می باشند . این علامت تجاری از تصاویر یا رنگها و یا حروف و اعداد و یا مرکبی از این موارد در کنار هم تشکیل می شود . اشخاص حقیقی و حقوقی که برای رقابتی سالم و هم چنین رونق کسب و کار خود علامت تجاری را می توانند ثبت نمایند بیرجند مرکز استان خراسان جنوبی می باشد در این شهر باتوجه به گسترده بودن و تشابه زیاد محصولات و کالاها ، متقاضیان زیادی علامت تجاری خود را به ثبت می رسانند .

ثبت لوگو و آرم و علائم تجاری در بیرجند

لوگو و یا آرم تجاری که برروی محصول و یا کالا درج می شود نمایان کننده نوع محصول و یا کالا و معرف نوع فعالیت آن بنگاه اقتصادی می باشد . لوگو و یا آرم تجاری از اشکال هندسی که با ترکیب رنگ ها و حروف و اعداد و... می باشد تشکیل می گردد .

واژگان مرتبط با ثبت برند در بیرجند

 • ثبت علامت تجاری در بیرجند
 • ثبت لوگو و نام تجاری در بیرجند
 • ثبت اسم تجاری در بیرجند
 • ثبت نام و نشان تجاری در بیرجند
 • ثبت آرم تجاری در بیرجند

ثبت برند در استان خراسان جنوبی

 • ثبت برند در طبس
 • ثبت برند در فردوس
 • ثبت برند در قائنات
 • ثبت برند در سربیشه
 • ثبت برند در نهبندان
 • ثبت برند در بشرویه

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکتها
سرعت و دقت بالا
موسسه حقوقی پایش
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
ثبت برند
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.