در این مقاله علاوه بر اینکه به این دست سوالات شما پاسخ می دهیم . سوالاتی مثل چرا باید با ثبت شرکت مالیات پرداخت کنم؟ و یا اصلا ثبت شرکت فایده ای هم دارد؟

انتخاب اسم شرکت و نحوه گام به گام مراحل ثبت و تایید نام شرکت ، شرایط ثبت شرکت در اصفهان ، انتخاب نوع شرکت و تدوین موضوع شرکت ها ، مدارک ثبت شرکت ، چگونگی ثبت شرکت و موسسه به زبان ساده و هزینه های ثبتی به همراه تصاویر و به زبان ساده می پردازیم.

 

ثبت شرکت در اصفهان

 

ثبت شرکت در اصفهان

وقتی به شکل حقیقی کار می کنید ، از بسیاری از مستندات قانونی و حمایتی ذکر شده در قانون کاربهره مند نخواهید شد . مثلاً نمی توانید در مناقصات شرکت کنید ، وام شرکتی بگیرید ، طرفین کاری خود را در صورت لزوم اجبار به انجام تعهدات کاری کنید ویا حتی کار خود را گسترش دهید به عنوان مثال  نمایندگی یا شعبه ایجاد کنید یا قراردادهای دولتی و سازمانی ببندید.

پس با ثبت شرکت اصفهان ممکن است کمی وارد روال قانونی و کمی پیچیده  کار شوید که البته ما آن را برای شما آسان می کنیم ولی ثبت شرکت هم می تواند در ازای آزادی عمل گرفته شده از شما ابعاد مثبت فراوان دیگری را وارد فعالیت شما نماید.

بنابراین درنگ نکنید و با تماس با موسسه ثبت پایش ثبت شرکت اصفهان را  در سریع ترین زمان و با کیفیت بالای خدمات تجربه کنید.

اسم شرکت را چطور باید انتخاب کرد ؟

در حال حاضر قانون تجارت مقرر کرده است که اسامی شرکت ها باید سه واژه یا بیشتر باشند . نباید شبیه سایر اسامی شرکت های ثبت شده باشند و واژه های بیگانه در آنها نباشد .

اگر در انتخاب اسم سردرگم هستید با تماس با ما می توانید از میان اسامی پیشنهادی ما یکی را برگزینید و مراحل تایید نام شرکت را که در ذیل به شما به شکل تصویری آموزش می دهیم را نیز به ما بسپارید  تا نگران عدم تایید آن و اتلاف وقت خود نباشید و سریعاً اسم دلخواه برای ثبت شرکت های اصفهان را پیدا کرده و تایید اداره ثبت شرکت ها را برای آن بگیرید.

همچنین می توانید با مراجعه به این مقاله از فهرست اسامی موجود و ریز قوانین انتخاب اسم شرکت مطلع شوید: انتخاب اسم شرکت

تعریف شرکت به زبان ساده

شرکت یک نهاد تجاری است که با ثبت اسناد رسمی حاوی موضوع فعالیت شرکت ، نام اشخاص ، نوع شرکت ، ویژگی های آن ، سرمایه و سایر مشخصات شرکت نزد اداره ثبت شرکت ها رسمیت می یابد و از آن به بعد فعالیت شما در چارچوب ثبت شده و تحت حمایت قوانین تجارت قرار گرفته وبه شکل شخصیت حقوقی در می آید .

در حقیقت شرکت نهادی تجاری است که از به اشتراک گذاشتن حرفه خودبا همکاران شما که حسب نوع شرکت و پس از ثبت آن شرکا یا سهامدار نام می گیرند ایجاد می شود و این افراد تجربه یا سرمایه خود را با شما شریک می شوند و همه در سود وزیان این نهاد یعنی شرکت مسئولیت خواهند داشت.

گام به گام مراحل ثبت شرکت و ثبت اسم شرکت در اصفهان

در مرحله اول به سایت اداره ثبت شرکت ها اصفهان مراجعه کنید و با انتخاب درخواست تاسیس شخصیت حقوقی وانتخاب نوع شرکت دکمه ادامه را طبق تصویر در پایین سمت چپ بزنید. 

گام اول انتخاب اسم شرکت


گام دوم این است که اطلاعات عمومی شرکت را وارد کنید یعنی استان ، شهر،  آدرس و تلفن شرکت خود را به همراه زمان شروع شرکت و مدت کار آن را وارد نمایید. دقت کنید که زمان شروع شرکت باید از تاریخ شروع سال مالی شرکت باشد.

گام دوم انتخاب اسم شرکت

در گام سوم انتخاب اسم شرکت اطلاعات متقاضی یعنی مشخصات شناسنامه شما ومشخصات شما یا هرکدام از شرکایتان یا نماینده شمابه عنوان امضا کننده دفاتر تایپ گردد.
مرحله چهارم ثبت نام های درخواستی می باشد که پس از ورود هرنام بر اساس اولویت خود باید دکمه ثبت اسم را بزنید و سپس سراغ ورود اسم بعدی مد نظرتان بروید می توانید تا پنج نام شرکت را در این مرحله وارد کنید و در باکس توضیحات نیز اگر در خصوص اسم شرکت مثلاً معانی آن توضیحی دارید آن را بنویسید. 

مرحله ثبت نام درخواستی شرکت در سامانه

 گام پنجم انتخاب موضوع فعالیت شرکت است که شما باید علاوه بر انتخاب از میان عناوین داده شده و زدن دکمه افزودن موضوع فعالیت توضیحاتی نیز در خصوص جزییات فعالیت شرکت خود و حدود آن با عبارات قانونی بنویسید که کارشناسان متخصص ما برای تهیه و تدوین موضوع شرکت به طوری که حق شرکت شما در مزایدات ، اخذ وام ، اموربازرگانی و غیره محفوظ باشد به شما کمک می کنند.به علاوه با تماس با مشاوران ثبت پایش باید از نیاز به مجوز برای کار شرکت خود نیز آگاه شوید .

مرحله ثبت موضوع فعالیت شرکتت در سامانه

نکته : تنها به انتخاب موضوع شرکت از بین گزینه های داده شده اکتفا نکنید و توضیحات فوق را به دقت بخوانید .

درگام بعدی سرمایه شرکت را بر حسب نوع شرکت که در ذیل به شما توضیح می دهیم انتخاب کنید مثلا اگر شرکت شما سهامی است نوع سرمایه سهام است و مقدار سرمایه را هم باید بر همان اساس مطابق شکل زیر مشخص کنید و با زدن دکمه ثبت سرمایه و بعد از آن گام بعدی به صفحه اشخاص شرکت بروید.

مرحله ثبت سرمایه در ثبت نام الکترونیک شرکت
در صفحه اشخاص شرکت مشخصات کامل هریک از شرکا را علاوه بر متقاضی باید به طور کامل واردکنید که به دلیل سهولت آن به گام هفتم یعنی انتخاب سرمایه اشخاص مطابق تصویر ذیل می رویم و سپس سمت ها را در ادامه وارد می کنیم مثلاً اینکه چه شخصی مدیر عامل است یا چه کسی رئیس هیات مدیره می باشد البته باید از قبل در این مورد تصمیمات لازم گرفته شده باشد.

گام هفت ثبت اسم شرکت

 بعد از این مراحل باید روزنامه ای کثیرالانتشار را جهت چاپ آگهی و سپس سال مالی شروع کار شرکت وبعد از آن شعب یا نمایندگی ها را مشخص کنید که این بخش در ابتدای تاسیس شرکت را معمولا خالی گذاشته و گام بعدی یا ادامه را می زنیم و در نهایت باید متن های اسناد ثبتی را که از پیش به تدوین و تایید اشخاص شرکت رسیده وارد کنید . اگر تمایل دارید خودتان ثبت شرکت کنید ، ما می توانیم در تدوین این متون به شما کمک کنیم ویا از دریافت متن صورتجلسه ، اساسنامه و غیره در سایت استفاده کنید.

در آخرین گام شما باید پذیرش نهایی بگیرید و نسخه ای چاپ شده از کد پیگیری خود و رسید پذیرش اینترنتی ثبت تهیه کنید تا در مراجعات بعدی به سایت جهت انجام سایر امور ثبتی بعد از تعیین اسم شرکت استفاده کنید.

این بود گام به گام مراحل ثبت شرکت در اصفهان و ثبت سامانه که امیدواریم مفید باشد . حال به سایر مباحث مانند انتخاب نوع شرکت و سایر موارد مربوط به ثبت شرکت در اصفهان می پردازیم.

انتخاب نوع شرکت

همانطور که در گام اول ثبت شرکت و تعیین اسم شرکت دیدید باید در نخستین مرحله در سامانه نوع شرکت را انتخاب کنید که در اینجا به شما انواع شرکت را معرفی می کنیم تا این کار برای شما آسان شود و سپس هزینه ثبت شرکت در اصفهان را توضیح می دهیم البته اگر وقت مطالعه کمتری دارید فقط گوشی را بردارید و تماس بگیرید تا هم نوع شرکت متناسب فعالیت شما و هم محاسبه هزینه ثبت شرکت در اصفهان به شما اعلام گردد هم چنین در صورت تمایل به ثبت شرکت سهامی خاص در اصفهان می توانید با ثبت پایش تماس بگیرید.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اصفهان : این شرکت برای فعالیت کوچک بازرگانی با سرمایه نقدی و با دو نفر شریک در اصفهان به ثبت می رسد.

ثبت شرکت سهامی خاص در اصفهان: جهت فعالیت بزرگتر مانند اخذ گرید و شرکت در مناقصه و غیره  شرکت سهامی خاص با سرمایه به شکل سهام و حداقل سه سهامدار ثبت شرکت سهامی خاص باید انجام شود.

ثبت شرکت سهامی عام در اصفهان :برای ثبت شرکت سهامی عام در اصفهان اعضا یا موسسین باید 5 نفرباشند ولی بعدا می توان برای جذب سرمایه و تخصص و انجام پروژه های بزرگ در سطح ملی  سهام این شرکت را در سازمان بورس به عموم واگذار کرد.

ثبت شرکت تعاونی در اصفهان: برای تعاونی موسسان باید 7 نفر باشند و با مجوز اداره تعاون در حوزه تولید یا توزیع یا گاهی کشاورزی  برای رفع نیاز قشری خاص مثلا تهیه مسکن فرهنگیان به ثبت برسد.

ثبت شرکت دانش بنیان در اصفهان : شرکت دانش بنیان را باید با اعضای دانش محور ، یعنی عضو هیات علمی  و یا مدارک ارشد به بالا و یا مخترع به ثبت رساند. که البته ابتدا بهتر است شرکت سهامی خاص ثبت شود و سپس تبدیل به دانش بنیان شود .

ثبت شرکت تضامنی در اصفهان :ثبت این شرکت مانند ثبت شرکت با مسئولیت محدود دراصفهان است فقط یکی از شرکا تضمین سود و زیان شرکت را متقبل شده و نامش در اسم شرکت گنجانده و ثبت می شود . 

ثبت موسسه در اصفهان : جهت انجام امور علمی ، فرهنگی ،خیریه، آموزشی ، ورزشی ، ادبی ، تفریحی ، مذهبی و غیره باید موسسه در اصفهان به ثبت برسانید.

شرایط ، مدارک و هزینه ثبت شرکت در اصفهان

پیش از ثبت شرکت ها اصفهان  اگر تا اینجای این مطلب را خوانده باشید پی برده اید که برای ثبت شرکت باید قبل از آن نوع فعالیت ، محل شرکت ، شرکا ، میزان سرمایه برای شروع کار و برهمین اساس نوع شرکت را انتخاب  کنید.

اگر در انتخاب این موارد مردد هستید کارشناسان پایش با نزدیک به ده سال تجربه می توانند در این زمینه مانند انتخاب اسم شرکت در اصفهان به شما کمک کنند. 

مدارک لازم برای ثبت عبارتند از مدارک سجلی اعضا به همراه مشخصات کامل ، گواهی عدم سو پیشینه این افراد و در صورت نیاز به مجوز این جواز نیز لازم است . 
چنانچه از مجوزی بودن موضوع فعالیت شرکت آینده خود مطمئن نیستید با ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنیم . اما به طور کلی مواردی که با سلامت عموم ، سلامت فیزیکی یا روحی و آموزش آحاد مردم مرتبط باشد نیازمند مجوز می باشد.

در خصوص هزینه ثبت شرکت نیز باید گفت که بسته به نوع شرکت ، تعداد نفرات و میزان سرمایه اولیه متفاوت است و تعیین هزینه دقیق پس ازمشاوره رایگان مشخص می گردد.

ثبت آنلاین شرکت در اصفهان

به دلیل وجود مشغله روزانه ، ترافیک و وقت کم صاحبان شرکت ها ثبت پایش به شکل آنلاین و بدون مراجعه حضوری در محل خود وسایر شهرهای کشور من جمله شهروندان اصفهانی عزیز کلیه مراحل ثبت شرکت را به شکل آنلاین و غیرحضوری به انجام می رساند .

بدین شکل با ارائه مشاوره تلفنی و ارسال عکس مدارک از طریق ایمیل یا سایر رسانه ها از سوی مشتری فرایند ثبت شرکت ارزان در اصفهان آغاز شده و در کمترین مدت ممکن به اتمام می رسد.

ثبت آنلاین شرکت در اصفهان ثبت نام الکترونیک و انتخاب یا تایید نام شرکت در سامانه اداره ثبت شرکت ها می باشد . در حقیقت ثبت آنلاین شرکت اولین مرحله از مراحل ثبت شرکت اصفهان است که به صورت اینترنتی انجام می گردد.

استعلام شرکت ثبت شده

بسیار پیش می آید که برای جلوگیری از انتخاب نام تکراری به هنگام ثبت شرکت می خواهید از نام شرکت های ثبت شده اطلاع پیدا کنید در این صورت می توانید به سایت شناسه ملی کشور به آدرس www.ilenc.ir مراجعه کنید و در آنجا نام مد نظر خود را وارد نمایید.

بعد از زدن گزینه جستجو چنانچه شرکتی به این نام به شما نشان داده شد دیگر باید از این نام صرف نظر کنید . همچنین برای آگاهی و جستجوی شرکت ثبت شده در اصفهان شما باید به سایت روزنامه رسمی کشور به آدرس www.rrk.com بروید و کلیه آگهی های قانونی از جمله آگهی تاسیس شرکت که شامل اطلاعات کامل و کافی در این زمینه می باشد را بیابید.
و در پایان

 باید گفت که داشتن یک مشاور و وکیل صرفاً متخصص در زمینه ثبت شرکت بی نهایت می تواند کار شما را تسهیل و راحت کند، مشاورین ما از همان جلسه یا تماس نخست این امکان را برای شما ایجاد می کنند تا به راحتی نام شرکت، چیدمان اساسنامه و سایر اوراق شرکت را انتخاب و تمامی مراحل قانونی ثبت شرکت دراصفهان را به شکل کاملاً شفاف طی نمایید.

به علاوه لیستی از مراکز اداره ثبت شرکت ها در اصفهان را در اینجا ارائه کرده ایم تا در صورت اقدام بدانید که نزدیکترین مرکز به شما کدام اداره است.

مراکز واحدهای ثبت شرکت ها در استان اصفهان

 • اداره ثبت شرکت اردستان
 • اداره ثبت شرکت نجف آباد
 • اداره ثبت شرکت خوانسار
 • اداره ثبت شرکت گلپایگان
 • اداره ثبت شرکت شهررضا
 • اداره ثبت شرکت فلاورجان
 • اداره ثبت شرکت خمینی شهر
 • اداره ثبت شرکت نطنز
 • اداره ثبت شرکت نائین
 • اداره ثبت شرکت شاهین شهر
 • اداره ثبت شرکت سمیرم

جهت ثبت شرکت در واحدهای ثبتی استان اصفهان مجموعه ثبت پایش آماده است تا در اسرع وقت و با کمترین هزینه و زمان ثبت شرکت ارزان در اصفهان را با بهترین کیفیت خدمات به شما ارائه نماید . کافیست با ثبت پایش تماس بگیرید تا بلافاصله ثبت شرکت برای شما آغاز شود.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

نظرات کاربران

imani

در رابطه با تغیرات کلی در شرکت و هزینه های آن لطفا راهنمایی بفرمایید

پاسخ

hashemi

در خصوص ثبت شرکت سهامی خاص در اصفهان نیاز به مشاوره دارم لطفا هزینه مشاوره و انجام مراحل ثبت تا پایان درج اگهی روزنامه را بیان کنید . لطفا با شماره همراه من تماس بگیریر . 09133093032 باتشکر هاشمی

پاسخ
ثبت شرکتها
سرعت و دقت بالا
موسسه حقوقی پایش
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
ثبت برند
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.