ثبت شرکت در اصفهان

امروزه در بیشتر نقاط شهرمان موسسات زیادی در رابطه ثبت شرکتها فعالیت می کنند. اما بیشتر این موسسات به ثبت شرکتها در تهران اکتفا می کنند و اندک موسساتی هستند که ثبت شرکت در استان اصفهان و سایر شهرستان ها را انجام دهند. موسسه حقوقی پایش  این فرصت را برای تمام متقاضیان ثبت شرکت در اصفهان   فراهم کرده است و اطلاعات جامعی در رابطه ثبت این نوع شرکتها و پروسه ثبت آنها در اختیار شما عزیزان قرار داده است.

چرا شرکت خود را ثبت کنیم؟

برای سهامداران و مدیران شرکت ،ثبت شرکت از اهمیت بالایی برخوردار است چون اشخاص از حقیقی به حقوقی تبدیل میشوند و امروزه مسلما شرکتهایی که دارنده اعتبار حقوقی و قانونی باشند،جایگاه درخور میباشند.به همین دلیل شرکتهایی که به ثبت میرسندو شماره ثبت دریافت میکنند معتبر تر و برای مشتریان ارزشمند تر میباشد.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در اصفهان

تصویر برابر اصل شده شناسنامه و کارت ملی تمام اعضاء هیئت مدیره و سهامداران
ارائه گواهی عدم سوء پیشینه تمام اعضا هیئت مدیره و بازرسین
آدرس دفتر مرکزی شرکت و کدپستی دقیق

پس از ثبت نام و تعیین اسم شرکت باید مدارک کامل را به اداره ثبت شرکتها ارسال کرد که از زمان ارسال تا اخذ شماره ثبت و دریافت اوراق 15 روز زمان لازم است

شرایط ثبت شرکت در اصفهان

طبق قانون تجارت سرمایه اولیه شرکت ها نمیتواند ار 1000000ريال کمتر باشد اعضای شرکت هم نباید از 2نفر کمتر باشند مدت زمان ثبت شرکت در اصفهان هم 10 الی 15 روز است

مراحل ثبت شرکت در اصفهان

ثبت شرکت توسط متقاضی :

اول باید برای شرکت خود موضوع انتخاب کنیم و بعد موضوع را به طور کامل تنظیم کنیم همچنین اوراق شرکت را نسبت به اطلاعات شرکا و اعضای هیئت مدیره کامل کنیم البته متقاضیان باید در نظر داشته باشند که موضوع شرکت بهتر است توسط اشخاص متخصص تنظیم شود.سپس باید از طریق سامانه اداره ثبت شرکتهای اصفهان ثبتنام اولیه صورت بگیرد.باید در نظر داشته باشید پس از انتخاب گزینه پذیرش نهایی به هیچ عنوان نمیتوان ویرایش در اوراق داشت.

ثبت شرکت توسط موسسه حقوقی پایش:

ابتدا کارشناسان موسسه حقوقی پایش مشاوره کامل و جامع در زمینه فعالیت موکلین به آنها ارائه میدهند پس از کامل کردن مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت موضوع تنظیم میشود و سپس در سامانه اداره ثبت شرکتهای اصفهان ثبتنام میشود کارشناسان موسسه حقوقی پایش به طور تخصصی اوراق شرکت را طراحی میکنند و در سامانه بارگذاری مینمایند.اوراقی چون:اساسنامه ،شرکتنامه،تقاضا نامه،اظهارنامه.

پس از تعیین نام شرکتو ارسال مدارک به اداره ثبت شرکتهای اصفهان ،وکیل های موسسه حقوقی پایش روند ثبتی پرونده را پیگیری مینمایند پس از طی 10 روز و پس از بررسی کارشناسان اداره ثبت اصفهان آگهی تاسیس منتشر میشود.

ثبت شرکت مسئولیت محدود در اصفهان

با تکثیر فعالیتهای تجاری قدمی استوار و موثر برداشتن در این زمینه یک کار بسیار مهم می باشد و ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اصفهان از اولین قدم های این زمینه محسوب میشود. ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اصفهان با حداقل دو شریک بالای 18 سال بنیان میگردد که بایدعضو هیئت مدیره نیز باشند. توجه داشته باشید انتخاب مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره در شرکت با مسئولیت محدود الزامی می باشد و حداقل سرمایه تایین شده برای شرکت با مسئولیت محدود 1000000ريال میباشد و از این سرمایه نباید در حسابی واریز گردد. شما میتوانید برای اطلاع بیشتر در زمینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اصفهان با کارشناسان موسسه حقوقی پایش در تماس باشید.

ثبت شرکت سهامی خاص در اصفهان

 فعالان اقتصادی برای ارائه خدمات بهتر می بایست فعالیتهایی را انجام دهند که توانایی های خود را افزایش دهند ثبت یک شرکت سهامی خاص در * میتواند از مهمترین فعالیتها در این زمینه باشد در این قالب ثبتی میزان تعهد سهامداران با توجه به سهامشان در شرکت می باشد اعضاء تشکیل دهنده این شرکتها برخلاف شرکت با مسئولیت محدود سه نفر شریک بالای 18سال و 2 نفر بازرس اصلی و علی البدل می باشد که انتخاب این بازرسین الزامی می باشد و می بایست 35% از سرمایه اولیه شرکت خود را در بانکی به نام شرکت در شرف تاسیس واریز نماید. مدت تصدی اعضاء هیئت مدیره در شرکت سهامی خاص دو سال و بازرسین آنها یک سال می باشد. شما میتوانید برای اطلاع بیشتر در زمینه ثبت شرکت با سهامی خاص در * با کارشناسان آراکس در تماس باشید.

ثبت شرکت تولیدی و خدماتی و پیمانکاری در اصفهان
یکی از شایع ترین موضوعات فعالیت شرکتها ، فعالیتی با موضوع پیمانکاری ، خدماتی و تولیدی می باشد این فعالیتها هم در قالب شرکت با مسئولیت محدود و هم در قالب شرکت سهامی خاص به ثبت می رسند که نسبت به نوع فعالیت انتخاب قالبهای ثبتی متفاوت می باشد. اما شایان ذکر است زمانی که قصد دارید در مناقصات شرکت داشته باشید و فعالیتهای زیادی در این زمینه داشته باشید پیشنهاد میشود نسبت به میزان گسترده ای تعهدات شرکت سهامی خاص در این قالب به ثبت گردانید. کارشناسان موسسه حقوقی پایش با داشتن دپارتمانهای تخصصی دراین زمینه میتوانند بهترین یاری رسان شما در این زمینه باشند.

 

انواع شرکتهای قابل ثبت در حوزه ثبتی اصفهان
از حیاتی ترین روش که  متقاضیان در اصفهان برای بهرهمندی از تجربه و تخصص و سرمایه همدیگر میتوانند فعالیتهای اقتصادی را تشکیل دهند.میشود به ثبت شرکت اشاره نمود شرکتها نسبت به فعالیت هایشان به 7 قالب ثبتی تقسیم میشوند که از متداول ترین آنها ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اصفهان  و شرکت سهامی خاص در اصفهان می باشد. شرکتها طبق قانون تجارت به شرح ذیل می باشد:

شرکتهای سهامی ( خاص و عام ) ، شرکت با مسئولیت محدود ، شرکت تضامنی ، شرکت تعاونی ، شرکت نسبی ، شرکت مختلط سهامی و غیرسهامی  

شرکت سهامی عام :

تعداد سهامدارن در این شرکت باید حداقل سه نفر باشد و سهام این شرکتخا بخشی از طریق سهامداران و بخشی به واسطه فروش سهام تامین میشود

شرکت سهام خاص :

سهامداران این شرکتها هم باید حداقل سه نفر باشند و نیز 2بازرس هم باید داشته باشند که یکی بازرس اصلی و دیگری بازرس علی البدل معرفی میگردداز سرمایه اعلامی این شرکتها باید 35%واریز بانک شود (حسابی به نام شرکت)

شرکت با مسئولیت محدود :

سررمایه این قالب شرکتها باید حداقل 1000000ريالباشد و شرکا حداقل 2 نفر باید معرفی گردد .اعضای هیئت مدیره باید حداقل 18 سال داشته باشند

شرکت تضامنی :

زمانی که نام یکی از شرکا در اسن شرکت قید شود آن شرکت تضامنی است .شریکی که اسمش در نام شرکت قید میشود مسئول ضرر و زیان شرکت است

شرکت تعاونی :

تعداد اعضای تشکیل دهنده شرکتهای تعاونی 7 نفر حداقل باید باشد و نیز حداقل سرمایه ای که اعلام میگردد 5000000ريال است.شرکتهای تعاونی به دو شکل توزیعی و تولیدی تقسیم میشوند.

شرکت نسبی :

در این نوع از شرکتها هر یک از سهامدارن به  میزان سرمایه خود در شرکت مسئولیت دارند این قالب ثبتی تنها در ایران به ثبت می رسد و در دیگر کشورها شرکتی با عنوان شرکت نسبی موجود نمی باشد.

شرکت مختلط سهامی :

 این قالب شرکت ها با چند شریک ضامن و چند شریک سهامی تاسیس میشود و سهامداران ضامن ملف به پرداخت قروض احتمالی شرکت می باشند

شرکت مختلط غیرسهامی :

 این شرکتها با چمد نفر سهامدار ضامن و سهامدار با مسئولیت محدود تاسیس می گردد. توجه داشته باشید شریک ضامن مسئول کلیه قروض احتمالی شرک می باشد. 

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
سرعت و دقت بالا
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.