ثبت برند در اراک

برند متشکل از هر گونه حرف ، عدد ،شکل ،نقش ، تصویر ، رقم و.... که برای تمایز کالاها و خدمات استفاده میشود .سابقه ی برند به ادوار دور برمیگردد، اما با گذشت زمان این آرم و نشان تجاری به سیستم های امروزی برای ثبت و حفاظت تبدیل شده است. ثبت برند به همه ی مشتریان کمک میکند که کالا و خدماتی مورد نظرشان که با آرم یا نشان مشخصی متمایز گردیده استفاده نمایند.

اهداف مالکین مشاغل برای ثبت برند استفاده از حق انحصاری علامت تجاری برای شناخته شدن کالا و خدمات و متمایز کردن آنها از یکدیگر می باشد. متقاضیان ثبت برند باید بدانند مدت زمان استفاده انحصاری از یک علامت تجاری محدود به ده سال می باشد و بعد از پایان اعتبار قابلیت تمدید دارد.

شما مالکین برند تجاری میتوانید با ثبت برند در اراک از تلاش رقیبان و اشخاص ثالث برای استفاده از نام و نشان تجاری خود جلوگیری نمایید.

متقاضیان ثبت برند تجاری در اراک آگاهی داشته باشید که کلیه واژگان مرتبط مثل آرم تجاری ، علامت تجاری ، نشان تجاری ،علائم تجاری ، لوگو تجاری ،اسم تجاری هم معنی با برند می باشد و چنانچه قصد به ثبت رساندن هریک از این موارد را دارید می بایست مراحل ذیل را انجام دهید.

مدارک لازم جهت ثبت برند در اراک

برند را میتوان به دو صورت حقیقی و حقوقی به ثبت رساند. و مدارک لازم برای هر نوع از این ها متفاوت می باشد.

مدارک اشخاص حقیقی :

الف-کپی مدارک شناسایی متقاضی ( کپی کارت ملی و شناسنامه)

ب-کپی پروانه یا جواز کسب متقاضی

ج-ارائه یک نمونه طراح شده از برند درخواستی در اندازه 6*6

د-چنانچه قصد دارید از کلمات غیر فارسی برای ثبت برند استفاده نمایید داشتن کارت بازرگانی الزامی می باشد.

مدارک اشخاص حقوقی :

الف-کپی کلیه مدارک شخص حقوقی ( آگهی تاسیس ، روزنامه تاسیس و تمامی تغییرات مربوط به شرکت)

ب- چنانچه قصد دارید از کلمات غیر فارسی برای ثبت برند استفاده نمایید داشتن کارت بازرگانی الزامی می باشد.

پ-مجوزهای لازم اعم از جواز تاسیس ، جواز صنایع یا بهره برداری ، و مدارکی دال بر اینکه مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره مشغول به کار می باشند

ج-ک شناسایی مدیرعامل ( کپی کارت ملی و شناسنامه)

د-ارائه یک نمونه از برند درخواستی در اندازه 6*6

مراحل ثبت برند در اراک

سعی کرده ایم مراحل ثبت برند در اراک را به زبان ساده به دو روش قابل ثبت برای شما متقاضیان محترم به صورت خلاصه توضیح دهیم.

ثبت برند توسط متقاضی

در مرحله اول باید به سایت اداره مالکیت صنعتی مراجعه و با انتخاب گزینه ثبت اظهارنامه الکترونیکی شروع به تکمبل اظهارنامه نمایید و باید به این نکته نوجه داشته باشید تنظیمات اظهارنامه برند از امور تخصصی می باشد و نیازمند تجربه در این زمینه است.

در مرحله بعدی اطلاعات لازم نسبت به درخواست سازمان را به صورت کامل وارد می نمایید در نظر داشته باشید کالاهای انتخابی شما باید با توجه به مجوزی که قصد دارید ارائه دهید انتخاب گردد چنانچه از طبقات کالاها بی اطلاع هستید می بایست از اطلاعات اشخاص متخصص در این زمینه بهره مند شوید .

مرحله بعدی مدارک مورد نیاز برای ثبت برند بارگذاری کرده و ارسال می نمایید. و در نهایت نوبت به آن می رسد که هزینه های مورد نیاز ثبت برند در اراک را از طریق درگاه اینترنتی واریز نمایید. بعد از تکمیل کلیه مراحل فوق پرونده شما از طریق سامانه اداره ثبت مالکیت صنعتی به کارتابل کارشناس این اداره ارسال می گردد و در مرحله بررسی قرار میگیرد.

بعد بررسی های کارشناس اداره ظرف مدت دو الی سه ماه کاری نتیجه ثبت برند شما و یا نقص آن صادر میکند.. در صورتی که پرونده شما دارای نقص باشد می بایست اقدام به رفع نقص نمایید. بعد از انتشار آگهی تقاضا ثبت علامت تجاری باید روزنامه ثبت تقاضا علامت را ثبت نام نمایید.

بطور کلی مدت زمان لازم برای ثبت برند در اراک بین 1 الی 3 ماه می باشد.

ثبت برند توسط گروه ثبتی و حقوقی پایش

در ابتدا کارشناسان و مشاوران متخصص پایش تمام اطلاعاتی را که در این زمبنه نیاز دارید در اختیار شما میگذارد. و بعد از این مرحله می بایست مدارک اعلامی که کارشناسان ما به شما اعلام مینمایند را تهیه کرده و در اختیار گروه ثبتی پایش قرار دهید. با توجه به مدارک ابرازی اقدام به ثبت و تنظیم اظهارنامه به صورت تخصصی می نمایند با توجه به نیاز متقاضیان و مجوز آنها طبقات کالا مشخص و در سامانه مالکیت صنعتی و معنوی ثبت می نمایند.

در صورتی که پرونده ثبتی شما نیاز به رفع نقص داشته باشد اقدام به رفع نقص به صورت تخصصی می نمایند در صورت تایید اسم اقدام به انتشار آگهی تقاضا ثبت علامت در روزنامه رسمی می نمایند و با انتشار روزنامه رسمی مراحل تشکیل پروتده ثبت علامت تجاری در اراک توسط وکلا پایش پیگیری می گردد و در انتها آگهی انحصاری 10 سال برند به نام شما صادر میگردد.

ثبت اضافه کالا و طبقه در اراک

با ورود به سامانه ثبت علامت تجاری و انتخاب گزینه ثبت اظهارنامه افزایش کالا و طبقه ، شروع به تکمیل اظهارنامه مورد نظر نمایید ، توجه داشته باشید کلیه مراحل ثبت افزایش کالا یک برند تجاری همانند ثبت آن می باشد با این تفاوت که اظهارنامه سابق شما در کالاه های پیشین در اداره مالکیت صنعتی موجود می باشد. با ارسال این اظهارنامه کارشناس اداره مالکیت صنعتی اقدام به بررسی پرونده می نماید و چنانچه مورد تایید قرار بگیرد با پرداخت هزینه های اضافه طبقات آگهی آن انتشار می یابد.

ثبت علامت تجاری در اراک

ثبت علامت تجاری در اراک به دو شیوه ی علامت جمعی و نام تجاری نیز تعریف میشود ، در قاون برند به هر نشانی که باعث تمایز کالا و خدمات تولیدکنندگان از یکدیگر شود را علامت تجاری می نامند. علامت تجاری نشان فیزیکی است که درج آن در اظهارنامه الزامی می باشد و خصوصیات مشخص کننده آن خدمات و کالا را مشخص مینماید و نام تجاری معین کننده شخص حقیقی یا حقوقی صاحب علامت را معرفی می کند.

ثبت لوگو و آرم و علائم تجاری در اراک

اشکال هندسی ،شکل ها ، حروف و یا دست نوشته ها ،عدد ،رقم را لوگو می گویند. این اشکال به صورت خاص در کنار هم باید قرار گرفته شده باشند و می بایست با دیگر علائم تجاری متفاوت باشد. شما میتوانید به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ثبت آرم و لوگو در اراک با کارشناسان گروه ثبتی و حقوقی پایش در تماس باشید.

جهت نیاز به ثبت شرکت در اراک و یا تغییرات شرکت در اراک به مقاله ی آن ها مراجعه نمایید.

واژگان مرتبط با ثبت برند در اراک

 • ثبت علامت تجاری در اراک
 • ثبت اسم تجاری در اراک
 • ثبت نام و نشان تجاری در اراک
 • ثبت لوگو و نام تجاری در اراک
 • ثبت آرم تجاری در اراک
 • ثبت علائم تجاری در اراک

ثبت برند در استان مرکزی

 • ثبت برند در اراک
 • ثبت برند در ساوه
 • ثبت برند در خمین
 • ثبت برند در محلات
 • ثبت برند در دلیجان
 • ثبت برند در شاه زند
 • ثبت برند در تفرش
 • ثبت برند در آشتیان
 • ثبت برند در کمیجان
 • ثبت برند در فراهان
 • ثبت برند در آستانه

واژه نامه های مرتبط با برند

الف-ثبت علائم تجاری در اراک

ب-ثبت علامت تجاری در اراک

پ-ثبت نشان تجاری در اراک

ج-ثبت آرم تجاری در اراک

د-ثبت لوگوی تجاری در اراک

ذ-ثبت برند تجاری در اراک

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکتها
سرعت و دقت بالا
موسسه حقوقی پایش
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
ثبت برند
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.