برند متشکل از هر گونه حرف ، عدد ،شکل ،نقش ، تصویر ، رقم و.... که برای تمایز کالاها و خدمات استفاده می شود .سابقه ی برند به ادوار دور برمیگردد، اما با گذشت زمان این آرم و نشان تجاری به سیستم های امروزی برای ثبت و حفاظت تبدیل شده است. ثبت برند به همه ی مشتریان کمک می کند که کالا و خدمات مورد نظرشان که با آرم یا نشان مشخصی متمایز گردیده استفاده نمایند.

اهداف مالکین مشاغل برای ثبت برند استفاده از حق انحصاری علامت تجاری برای شناخته شدن کالا و خدمات و متمایز کردن آنها از یکدیگر می باشد. متقاضیان ثبت برند باید بدانند مدت زمان استفاده انحصاری از یک علامت تجاری محدود به ده سال می باشد و بعد از پایان اعتبار قابلیت تمدید دارد.

شما مالکین برند تجاری میتوانید با ثبت برند در اراک از تلاش رقیبان و اشخاص ثالث برای استفاده از نام و نشان تجاری خود جلوگیری نمایید.

متقاضیان ثبت برند تجاری در اراک آگاهی داشته باشید که کلیه واژگان مرتبط مثل آرم تجاری ، علامت تجاری ، نشان تجاری ،علائم تجاری ، لوگو تجاری ،اسم تجاری هم معنی با برند می باشد و چنانچه قصد به ثبت رساندن هریک از این موارد را دارید می بایست مراحل  که در ادامه مقاله آمده را انجام دهید.

مدارک لازم جهت ثبت برند در اراک

برند را می توان به دو صورت حقیقی و حقوقی به ثبت رساند. و مدارک لازم برای هر نوع از این ها متفاوت می باشد.

مدارک اشخاص حقیقی :

الف-کپی مدارک شناسایی متقاضی ( کپی کارت ملی و شناسنامه)

ب-کپی پروانه یا جواز کسب متقاضی

ج-ارائه یک نمونه طراحی شده از برند درخواستی در اندازه 6*6

د-چنانچه قصد دارید از کلمات غیر فارسی برای ثبت برند استفاده نمایید داشتن کارت بازرگانی الزامی می باشد.

مدارک اشخاص حقوقی :

الف-کپی کلیه مدارک شخص حقوقی ( آگهی تاسیس ، روزنامه تاسیس و تمامی تغییرات مربوط به شرکت)

ب- چنانچه قصد دارید از کلمات غیر فارسی برای ثبت برند استفاده نمایید داشتن کارت بازرگانی الزامی است.

پ-مجوزهای لازم اعم از جواز تاسیس ، جواز صنایع یا بهره برداری ، و مدارکی دال بر اینکه مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره مشغول به کار می باشند.

ج-اسناد شناسایی مدیرعامل ( کپی کارت ملی و شناسنامه)

د-ارائه یک نمونه از برند درخواستی در اندازه 6*6

برند  و ثبت آن دارای 45 طبقه می باشد که در هر طبقه یک سری محصولات ارائه شدند که بسته به حوزه کاری، شما می توانید در هر یک از طبقات یا چند طبقه می توانید به ثبت برسانید. 

مراحل ثبت برند در اراک

سعی کرده ایم مراحل ثبت برند در اراک را به زبان ساده به دو روش قابل ثبت برای شما متقاضیان محترم به صورت خلاصه توضیح دهیم.

ثبت برند توسط متقاضی

در مرحله اول باید به سایت اداره مالکیت صنعتی مراجعه و با انتخاب گزینه ثبت اظهارنامه الکترونیکی شروع به تکمبل اظهارنامه نمایید و باید به این نکته توجه داشته باشید تنظیمات اظهارنامه برند از امور تخصصی می باشد و نیازمند تجربه در این زمینه است.

در مرحله بعدی اطلاعات لازم نسبت به درخواست سازمان را به صورت کامل وارد می نمایید در نظر داشته باشید کالاهای انتخابی شما باید با توجه به مجوزی که قصد دارید ارائه دهید انتخاب گردد چنانچه از طبقات کالاها بی اطلاع هستید می بایست از اطلاعات اشخاص متخصص در این زمینه بهره مند شوید .

مرحله بعدی مدارک مورد نیاز برای ثبت برند  را بارگذاری کرده و ارسال می نمایید. و در نهایت نوبت به آن می رسد که هزینه های مورد نیاز ثبت برند در اراک را از طریق درگاه اینترنتی واریز نمایید. بعد از تکمیل کلیه مراحل فوق پرونده شما از طریق سامانه اداره ثبت مالکیت صنعتی به کارتابل کارشناس این اداره ارسال می گردد و در مرحله بررسی قرار می گیرد.

بعداز بررسی های کارشناس اداره ظرف مدت دو الی سه ماه کاری نتیجه ثبت برند شما و یا نقص آن صادر می شود. در صورتی که پرونده شما دارای نقص باشد می بایست اقدام به رفع نقص نمایید. بعد از انتشار آگهی تقاضای ثبت علامت تجاری باید روزنامه ثبت تقاضا علامت را ثبت نام نمایید.

به طور کلی مدت زمان لازم برای ثبت برند در اراک بین 1 الی 3 ماه می باشد.

برندهای ثبت شده توسط ثبت پایش

ثبت برند توسط گروه ثبتی و حقوقی پایش

در ابتدا کارشناسان و مشاوران متخصص پایش تمام اطلاعاتی را که در این زمبنه نیاز دارید در اختیار شما می گذارند.  بعد از این مرحله می بایست مدارک اعلامی که کارشناسان ما به شما اعلام می نمایند را تهیه کرده و در اختیار گروه ثبتی پایش قرار دهید. با توجه به مدارک ابرازی اقدام به ثبت و تنظیم اظهارنامه به صورت تخصصی می گردد. با توجه به نیاز متقاضیان و مجوز آنها طبقات کالا مشخص و در سامانه مالکیت صنعتی و معنوی ثبت می نمایند.

در صورتی که پرونده ثبتی شما نیاز به رفع نقص داشته باشد اقدام به رفع نقص به صورت تخصصی می شودو در صورت تایید اسم اقدام به انتشار آگهی تقاضا ثبت علامت در روزنامه رسمی می نمایند و با انتشار روزنامه رسمی مراحل تشکیل پرونده ثبت علامت تجاری در اراک توسط وکلا پایش پیگیری می گردد و در انتها آگهی انحصاری 10 سال برند به نام شما صادر میگردد.

نکته :  مدت زمان ثبت برند در اراکنکته ایست که باید به آن توجه داشت . به دلیل اینکه تنها یک سازمان، ثبت علائم تجاری در ایران وجود دارد. از تمام ایران اظهار نامه تایید نام برند به این اداره ارسال می گردد که در کارتابل اداره ثبت علائم تجاری قرار می گیرد تا مورد بررسی 5 کارشناس  قرار گیرد، از زمان ارسال تا بررسی کارشناسان اداره ثبت 45 روز الی 3ماه زمان می برد . 

 

ثبت اضافه کالا و طبقه در اراک

با ورود به سامانه ثبت علامت تجاری و انتخاب گزینه ثبت اظهارنامه افزایش کالا و طبقه ، شروع به تکمیل اظهارنامه مورد نظر نمایید ، توجه داشته باشید کلیه مراحل ثبت افزایش کالا یک برند تجاری همانند ثبت برند آن می باشد با این تفاوت که اظهارنامه سابق شما در مورد کالاهای  پیشین در اداره مالکیت صنعتی موجود می باشد. با ارسال این اظهارنامه کارشناس اداره مالکیت صنعتی اقدام به بررسی پرونده می نماید و چنانچه مورد تایید قرار بگیرد با پرداخت هزینه های اضافه طبقات آگهی آن انتشار می یابد.

ثبت علامت تجاری در اراک

ثبت علامت تجاری در اراک به دو شیوه ی علامت جمعی و نام تجاری نیز تعریف می شود ، در قانون برند هر نشانی که باعث تمایز کالا و خدمات تولیدکنندگان از یکدیگر شود را علامت تجاری می نامند. علامت تجاری نشان فیزیکی است که درج آن در اظهارنامه الزامی می باشد و خصوصیات مشخص کننده آن خدمات و کالا را مشخص می نماید و نام تجاری معین کننده شخص حقیقی یا حقوقی صاحب علامت را معرفی می کند.

ثبت لوگو و آرم و علائم تجاری در اراک

اشکال هندسی ،شکل ها ، حروف و یا دست نوشته ها ،عدد ،رقم را لوگو می گویند. این اشکال به صورت خاص در کنار هم باید قرار گرفته شده باشند و می بایست با دیگر علائم تجاری متفاوت باشد. شما میتوانید به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ثبت آرم و لوگو در اراک با کارشناسان گروه ثبتی و حقوقی پایش در تماس باشید.

جهت نیاز به ثبت شرکت در اراک و یا تغییرات شرکت در اراک به مقاله ی آن ها مراجعه نمایید.

واژگان مرتبط با ثبت برند در اراک

 • ثبت علامت تجاری در اراک
 • ثبت اسم تجاری در اراک
 • ثبت نام  تجاری در اراک
 • ثبت لوگو در اراک
 • ثبت آرم تجاری در اراک
 • ثبت علائم تجاری در اراک
 • ثبت نشان تجاری در اراک

ثبت برند در استان مرکزی

 • ثبت برند در اراک
 • ثبت برند در ساوه
 • ثبت برند در خمین
 • ثبت برند در محلات
 • ثبت برند در دلیجان
 • ثبت برند در شاه زند
 • ثبت برند در تفرش
 • ثبت برند در آشتیان
 • ثبت برند در کمیجان
 • ثبت برند در فراهان
 • ثبت برند در آستانه

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکتها
سرعت و دقت بالا
موسسه حقوقی پایش
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
ثبت برند
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.