مرحله های ثبت نام کد اقتصادی به صورت الکترونیکی از طریق سامانه سازمان امور مالیاتی به آدرس اینترنتی www.tax.gov.ir به شرح زیر می باشد :

ثبت نام کد اقتصادی

 1. پیش ثبت نام کد اقتصادی : در ابتدای پروسه ثبت نام کد اقتصادی جهت دریافت شماره اقتصادی مرحله پیش ثبت نام کد اقتصادی می باشد. در این مرحله اطلاعات اولیه از متقاضیان دریافت می شود . شماره تلفن همراه تایید می گردد و لازم و ضروری است که تاییدیه پستی مرتبط با کد پستی محل فعالیت در سامانه بارگزاری گردد .سپس بعد از کامل نمودن اطلاعات درخواست شده و کلیک نمودن بر روی گزینه تایید نهایی وارد مرحله بعدی می گردد . چنانچه تا هفت روز اطلاعات وارد شده را تایید ننمایید پرونده تشکیل شده به صورت اتوماتیک از سیستم حذف می گردد .
 2. صحت سنجی اطلاعات: در این مرحله قسمتی از اطلاعات ثبت شده توسط متقاضیان مالیاتی در مرحله پیش ثبت نام از منابع مختلف سازمانی استعلام گرفته می شود و مورد بررسی قرار می گیرد و صحت و درستی آن مورد بررسی و آزمایش قرار خواهد گرفت.در صورتی که به هر دلیل در اطلاعات اختلافاتی مشاهده شود، موضوع با پیامک به شخص تقاضا کننده اطلاع رسانی خواهد شد و بایستی مجددا وارد سامانه پیش ثبت شده و مرحله را از ابتدا تکرار نماید
 3. تولید و ارسال اطلاعات کاربری: در صورتی که اطلاعات اولیه پیش ثبت نام کد اقتصادی مورد تایید سازمان امور مالیاتی واقع شود برای شخص درخواست کننده یک نام کاربری و کلمه عبور ایجاد خواهد شد. شایان ذکر است که این اطلاعات به صورت پیامک بر روی شماره تلفن همراه که در مرحله اول تایید گردیده است ارسال خواهد شد.نکته قابل توجهی وجود دارد و آن این است که اطلاعات کاربری ارسالی محرمانه می باشد و مسئولیت سوء استفاده از آن برعهده ی شخص درخواست کننده خواهد بود.
 4. ثبت نام الکترونیک: پس از آن که اطلاعات کاربری را از طریق سامانه تلفن همراه دریافت نمودید باید وارد سامانه ثبت نام شوید. پس از ورود باید اطلاعات تکمیلی در رابطه با سازمان اقتصادی خود را در فرم های این سامانه کامل نمایید. هم چنین می توانید اطلاعات اولیه ای که در مرحله ثبت نام ثبت کرده اید ویرایش نمایید. در انتها پس از کامل نمودن تمامی اطلاعات خواسته شده برروی گزینه تایید نهایی کلیک نمایید.
 5. اعتبارسنجی ستادی و میدانی اطلاعات و رسیدن به مرحله نهایی ۴۵: در این مرحله کلیه اطلاعات شخص درخواست کننده در مرحله ثبت نام کد اقتصادی در واحدهای ستادی و واحدهای میدانی و همچنین پرونده فیزیکی مالیاتی شما در اداره مورد بررسی واقع می شود و در صورتی که اشکالاتی وجود داشته باشد به منظور برطرف سازی اشکالات پیامکی به شماره تلفن موجود در سیستم ارسال خواهد شد.

در نهایت در صورتی که اطلاعات ثبت نام کد اقتصادی مورد تایید سازمان امور مالیاتی باشد به مرحله نهایی ۴۵ رسیده اید و امکان ارسال اظهارنامه الکترونیک و هم چنین مجوز استفاده نمودن از سایر خدمات سازمان را خواهید داشت.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکتها
سرعت و دقت بالا
موسسه حقوقی پایش
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
ثبت برند
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.