جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

نحوه سریع ثبت برند

نحوه سریع ثبت برند

ما در این مقاله برآنیم تا در خصوص برند و کلیه مواردی که به ثبت برند مربوط می باشد مطالبی را ارائه نماییم، امید است با خواندن این مقاله پاسخ سوالات خودتان را  در خصوص نحوه سریع ثبت برند دریافت کنید. در صورتی که با هر سوال و یا موردی مواجه شدید با ما در ارتباط باشید.

روش و نحوه سریع ثبت برند

از جمله اولین اقدام برای ثبت برند انجام استعلام قبل از ثبت در اداره مالکیت معنوی می باشد سپس با انتخاب نام برای آن اقدامات بعدی را برای برندسازی انجام می دهید.

پس از انتخاب نام مناسب برای برند و علامت تجاری با ارائه اظهارنامه در سامانه اداره مالکیت با نشانی  https://ipm.ssaa.ir/  و انجام مراحل ثبت نام در سامانه با پیمودن مراحل زیر به صورت گام به گام و تخصصی امور مربوط به ثبت برند را انجام دهید.

هم چنین شما می توانید برای آسانتر انجام شدن امور حقوقی خود در کم ترین زمان ثبت برند را انجام دهید.

 1.  انتخاب کردن نوع اظهارنامه ثبت برند
 2. درج مشخصات مالک برند
 3. بارگذاری مدارک مربوط به برند
 4. تایید اطلاعات وارد شده برای ثبت برند
 5. پرداخت هزینه های ثبت برند در سایت اداره مالکیت
 6. اخذ شماره درج اظهارنامه از سوی اداره مالکیت

نحوه سریع ثبت برند

اقدامات پس از ارائه مدارک ثبت برند

پس از انجام امور بالا برای ثبت برند، نوبت به امضای نسخه تایید شده برند ارائه شده می رسد که متقاضی باید آن را به همراه مدارک ثبت برند که برابر اصل شده به همراه اظهارنامه ثبت برند و علامت تجاری مربوطه و نشانی واحد تولیدی و متقاضی ثبت برند را به اداره مالکیت معنوی ارسال نماید.

سپس، اداره مالکیت صنعتی توسط کارشناسان خود، اقدام به بررسی مدارک پرداخته، در صورت وجود نواقصی در مدارک ارائه شده ابلاغیه مربوط به رفع نقص برای متقاضی ارسال خواهد شد و باید نواقص ایجاد شده را رفع نمایید و در صورت وجود نداشتن هیچ نقصی در مدارک و اطلاعات ارائه شده، آن را تایید می کند و مراتب ثبت برای واریز تعرفه و هزینه های نهایی آن را به متقاضی ثبت علامت تجاری اطلاع رسانی کرده.

با پیمودن مراحل مندرج در اداره ثبت برند و علامت تجاری، آن را در روزنامه رسمی با درج نام و نشانی صاحب یا صاحبین علامت ارائه شده و نیز مشخص کردن طبقه کالاها برای ثبت علامت آن را در روزنامه رسمی آگهی می کنند.

در صورت عدم اعتراض به برند پس از 30 روز از تاریخ انتشار آگهی برند ارائه شده را در دفتر مخصوص به خود به ثبت رسانده و گواهی ثبت برند را به متقاضی ارسال می کنند.

ثبت برند با چندگام ساده

مراحلی که برای ثبت هر برندی باید طی شود به شرح زیر می باشد.

 1. انتخاب برند و استعلام برند آنلاین آن از سامانه مالکیت صنعتی
 2. تکمیل مدارک مربوط به ثبت برند
 3. مراجعه به سامانه مالکیت صنعتی
 4. تکمیل فرم اظهارنامه بر اساس اطلاعات مالک علامت تجاری
 5. انتظار در نوبت بررسی کارشناسان اداره مالکیت صنعتی
 6. ابلاغیه رد یا تایید ثبت برند که در صورت رد باید بررسی جهت اعتراض یا عدم اعتراض انجام شود و در صورت تایید ادامه مراحل
 7. ظرف سی روز از تایید ثبت برند باید اقدام به پرداخت هزینه روزنامه اول برند کنید.
 8. بعد از سی روز از انتشار برند باید اقدام به پرداخت هزینه ثبت برند کنید.
 9. بعد صدور شماره ثبت برند باید روزنامه نوبت دوم برند پرداخت شود که آگهی ثبت برند به نام مالک آن برای اطلاع عموم منتشر می شود.
 10. در نهایت باید با اصل مدارکی که در اظهار نامه برند عنوان شده جهت صدور تصدیق و دریافت آن به اداره مالکیت صنعتی در استان تهران مراجعه کنید.

مجتمع ثبتی پایش آماده ارائه خدمات در جهت ثبت برند می باشد، چنانچه در هر کدام از مراحل ثبتی با هر سوالی روبرو شدید می توانید با مجتمع ثبتی و حقوقی پایش تماس بگیرید و از مشاوره رایگان این مجموعه بهره ببرید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها